KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Straty w ZUO. Co jest przyczyną?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Radni wysłuchali sprawozdania Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej za 2016 rok. W dyskusji padło pytanie o straty przynoszone przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów. Prezes MPGK tłumaczył przyczyny.

REKLAMA


Radny Kazimierz Mazur zadał prezesowi MPGK pytanie: - Jaka jest przyczyna, że Zakład Unieszkodliwiania Odpadów przyniósł w ubiegłym roku straty.

Na pytanie odpowiadał prezes spółki, Janusz Fic. Wskazał, że do strat przyczynił się znaczny wzrost kosztów zagospodarowania frakcji palnej odpadów.

- Koszty znacznie wzrosły, a nie mieliśmy możliwości przełożenia ich na ceny od początku roku, ze względu na porozumienia zawarte z gminami. To jest jedna przyczyna. Drugą jest to, że bardzo intensywnie przygotowujemy się do modernizacji tego zakładu. W 2016 roku zastosowaliśmy podwyższone stawki amortyzacyjne. Można powiedzieć, że spółka zanotowała dodatnie przepływy gotówkowe, notując przy tym wynik finansowy ujemny - mówił Janusz Fic, zaznaczając, że majątek ZUO jest dzisiaj mocno zużyty.

- To kolejna kwestia, która pogarsza wynik finansowy, ponieważ na remonty, w dużej części awaryjne, wydano ponad 700 tysięcy złotych. To są trzy główne przyczyny - podsumowywał Fic.

Radni przyjęli sprawozdanie MPGK jednogłośnie.

pd

 • autor: pd

7 komentarzy

 • cynik

  Coś mi tutaj śmierdzi podwyżką opłat za wywóz i utylizacje śmieci. Mój zatkany przez alergię nos wyczuwa to na kilometr. MPGK skrót Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Kryminalnej, żywcem szuka pieniędzy na podwyżki dla prezia i spółki. Tylko skąd my mamy brać krośnieńska biedota?

  Zgłoś nadużycie cynik wtorek, 20, czerwiec 2017 17:10 Link do komentarza
 • 1143 ALOE

  Media nic nie piszą na temat szpitala w Krośnie ponieważ nie otrzymali wytycznych od "wielkich" z Krosna. Doświadczamy tego od kilkunastu lat.

  Zgłoś nadużycie 1143 ALOE wtorek, 20, czerwiec 2017 16:57 Link do komentarza
 • oiu

  Media, parlamentarzyści, władza - wszyscy milczą w sprawie szpitala. Za to po degradacji będzie wielkie oburzenie i wytykanie winnych.

  Zgłoś nadużycie oiu wtorek, 20, czerwiec 2017 10:23 Link do komentarza
 • córka leśnika

  Ta Rada Społeczna Szpitala to tyle szpitalowi pomoże co umarłemu kadzidło. Nawet palcem nie kiwną w tej sprawie. Krosno odcięte od wszelkich funduszy unijnych. Chcieliście dobrej zmiany to ją macie cymbały.

  Zgłoś nadużycie córka leśnika poniedziałek, 19, czerwiec 2017 15:34 Link do komentarza
 • 1143 ALOE

  Sanok podobno współpracuje z Mielcem i na tym skorzysta wiadomo dlaczego. Krosno upada i przy tym szpital, bo nie ma go kto bronic. Może wpływ ma przeszłośc polityczna Dyrektora. Trzeba mieć nadzieję że Rada Społeczna Szpitala w składzie: Krzanowski Paweł- przewodniczący, Borcz Jerzy, Chilik Dorota, Pelczar Jan, Pers Grzegorz, Turek Władysław, Zając Wojciech - członkowie nie dopuszczą do zmiany poziomu refernecyjności szpitala o jeden stopień niżej, co spowoduje obniżenie dofinansowania z 80 do 50 procent i jego powolny upadek.

  Zgłoś nadużycie 1143 ALOE poniedziałek, 19, czerwiec 2017 13:41 Link do komentarza
 • dziadek

  No niestety msci się zarzadzanie szpitalem przez Dyr. Kocuja.. odeszło wtedy bardzo duzo specjalistów, ludziska sie cieszyli że wreszcie sie "dobrali" do lekarzy i bedzie porzadek czynnik społeczny chwalił i wspierał decyzje Drekcji.. a dzis zostaje nam pacjentom płacz i zgrzytanie zebów.. to co sie budoało tyle lat bo od lat 70 dzis lezy w gruzach..

  Zgłoś nadużycie dziadek poniedziałek, 19, czerwiec 2017 13:00 Link do komentarza
 • SOUTH CARRER

  Dużo większe zmartwienie dla Krosna :( , poniżej cytat z konkurencyjnego portalu:

  "Odnośnie krośnieńskiego szpitala - raczej potwierdzi się czarny scenariusz o kwalifikacji do II poziomu finansowania. Szpital może stracić niektóre oddziały szpitalne na rzecz innych placówek w województwie.
  Nie muszę chyba pisać, ze zaoranie jakichś oddziałów to utrata specjalistów, prestiżu i pieniędzy. Potem odbudowa oddziałów może być niemożliwa. "

  Jeśli to prawda, to niestety cd. degradacji naszego pięknego miasta :( nawet Sanok i Mielec załapią się podobno na 3 poziom, o innych wojewódzkich nie wspominając ...

  Zgłoś nadużycie SOUTH CARRER poniedziałek, 19, czerwiec 2017 11:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?