KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


"Muszkieterowie" zbierają krew dla Polski. 23 czerwca Krwiobus przyjedzie do Krosna

Ruszyła  jubileuszowa, 10. edycja kampanii na rzecz honorowego krwiodawstwa w Polsce, "Zbieramy krew dla Polski", organizowanej wspólnie przez "Grupę Muszkieterów" i Polski Czerwony Krzyż. "Latem zawsze jest większe zapotrzebowanie na krew" - podkreślają organizatorzy.

REKLAMA


- W lipcu i sierpniu wzrasta zapotrzebowanie na krew. Częściej, niż w pozostałych okresach roku na oddziały szpitalne trafiają ofiary wypadków, w szczególności komunikacyjnych. Każda kropla krwi jest na wagę złota - podkreśla Marian Wszołek, kierownik OR PCK w Krośnie.

W dziewięciu wcześniejszych odsłonach akcji udało się zebrać łącznie ponad 13 600 litrów krwi od blisko 40 200 dawców, co pozwoliło na przeprowadzenie wielu zabiegów i operacji ratujących życie.

Organizatorami akcji są Polski Czerwony Krzyż w Krośnie, sklep Intermarche w Krośnie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Rzeszowie.

23 czerwca (piątek) na plac przed sklepem Intermarche w Krośnie (ul. Podchorążych 12a) przyjedzie krwiobus - mobilny punkt poboru krwi.

Organizatorzy zapraszają krwiodawców w godzinach 9.00 - 12.00.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?