Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Przyznano nagrody i wyróżnienia dla uczniów w ramach XV edycji Primus Inter Pares

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Ponad 100 nagród przyznano uczniom krośnieńskich szkół w ramach XV edycji Primus Inter Pares. Uczniowie odnieśli wiele sukcesów na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim, sięgnęli też po laury w konkursach i turniejach międzynarodowych.

REKLAMALiczba laureatów i finalistów w konkursach i olimpiadach  przedmiotowych i zawodowych oraz liczne sukcesy sportowe i artystyczne umocniły pozycję Krosna, jako subregionalnego ośrodka edukacji kształcącego na najwyższym poziomie. Miasto jest rozpoznawalne i wysoko cenione nie tylko w województwie, ale i w kraju.

W ostatnim roku szkolnym uczniowie szkół z Krosna zdobyli jeszcze więcej, niż w roku ubiegłym tytułów laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych i zawodowych. Wyróżnili się także na tle szkół z województwa w wielu zawodach sportowych.

Szczególnie gimnazjaliści coraz śmielej i z powodzeniem rywalizowali w olimpiadach na szczeblu ogólnopolskim. Stąd też tegoroczna liczba nagród dla uczniów jest imponująca.

Uroczystość Primus Inter Pares odbyła się w środę (21 czerwca) sali ArtKina. W tym roku przyznano 104 nagrody prezydenta miasta Krosna i 65 wyróżnień w trzech kategoriach: nauka oraz wiedza i umiejętności zawodowe, osiągnięcia artystyczne, osiągnięcia sportowe.

Nagroda Primus Inter Pares i statuetka Mądrej Sowy dla ucznia roku 2017 powędruje do Gimnazjum Dwujęzycznego. Ponadto przyznano 13 nagród I stopnia, 30 nagród II stopnia, 60 nagród III stopnia oraz 8 nagród specjalnych.

Listy gratulacyjne dla szkół, nauczycieli oraz upominki dla uczniów odebrali z rąk prezydenta dyrektorzy szkół.

red./umk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj