KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Problem z "mini rondem" przy Czajkowskiego. Będzie zmiana?

Problem z "mini rondem" przy Czajkowskiego. Będzie zmiana? Fot. KrosnoCity.pl

Mini rondo przy przejeździe kolejowym na ul. Czajkowskiego funkcjonuje już od 2 lat. Nadal nie znaleziono sposobu, aby pojazdy nie najeżdżały na wysepkę. Teraz przygotowywane jest kolejne rozwiązanie.

REKLAMA


Początkiem sierpnia 2015 roku, na skrzyżowaniu ulic: Czajkowskiego, Pużaka, Jagiellońska zmieniona została organizacja ruchu. Na zbiegu tych ulic powstało "mini rondo" wymalowane na jezdni białą farbą. Zobacz: "Mini Rondo" powstało przy Czajkowskiego

Po niespełna miesiącu zamontowane zostały gumowe ograniczniki wokół "białej wyspy". Ich montaż miał wyegzekwować na kierujących dostosowanie się do przepisów o ruchu okrężnym, a tym samym wyeliminować przejazd przez środek skrzyżowania.

Ograniczniki nie spełniły oczekiwań. Notorycznie niszczone były przez najeżdżające na nie pojazdy.

Dokonano kolejnej zmiany. Rondo zbudowano z elementów prefabrykowanych, składających się z kilku części łączących się w centrum wyspy.

Zastosowanie miało rozwiązać kolejny problem, a tym samym usprawnić ruch okrężny. Tymczasem, poszczególne elementy składające się na całość wyspy nadal odrywane są od jezdni przez najeżdżające na nie samochody dostawcze. Zdarzało się nawet, że przesunięciu uległa cała wyspa, powodując zwężenie jezdni dla kierowców wyjeżdżających z ulicy Pużaka oraz jadących od strony ulicy Czajkowskiego w kierunku DK28.

- Faktycznie, problem z uszkodzeniami elementów ronda jest częsty, a to głównie za sprawą TIR’ów dowożących towar do marketów zlokalizowanych nieopodal - informuje krośnieński magistrat.

Czy dojdzie do kolejnej zmiany?
Wydział drogownictwa w urzędzie miasta rozważa różne koncepcje w tym zakresie. Najbardziej realnym, będzie budowa wypukłego ronda z masy asfaltowej, pomalowanego na biało.

O wprowadzanych zmianach na tym skrzyżowaniu będziemy informować.

mg

 • autor: mg

20 komentarzy

 • sierpniowy deszcz

  @Lato, gdyby prezydent chciał rozmawiać z ludźmi, a nie występował z pozycji siły "bo ma specustawę i żaden sprzeciw go nie zatrzyma", to nikt by nie szukał sobie zabytków. A skoro jest zabytek, to konserwator ma obowiązek chronić. Za to mu płacą.

  Zgłoś nadużycie sierpniowy deszcz poniedziałek, 07, sierpień 2017 10:08 Link do komentarza
 • Lato

  Panowie po co ta kłótnia o małe ronda tu trzeba winić mieszkańców którzy przy nich mieszkają i blokują rozwój miasta bo nagle jak prezydent miasta coś zaproponuje.to wszędzie pojawiają się zabytki których nie można usunąć .A najlepiej w centrum miasta zrobić ruch jednokierunkowy

  Zgłoś nadużycie Lato sobota, 05, sierpień 2017 21:30 Link do komentarza
 • obserwator

  Gdybym dzisiaj nie włączył lewego kierunkowskazu na wspomnianym rondzie jak zaleca wielce uczony LoL, miałbym rozbitą prawą stronę auta. No i co z tego że byłaby tamtego wina jak auto miałbym uszkodzone. LoLku musisz jeszcze długo, długo jeździć żeby dyskutować na temat zasadności używania lewego kierunkowskazu podczas skrętu w lewo lub zawracania na mini rondzie. Powtarzam: NA MINI RONDZIE tj. rondzie o malutkiej średnicy, nie wielkim rondzie gdzie kierowcy z drugiej strony się nie widzą.
  U nas w Krośnie na większości rond nawzajem się widzimy, więc używanie lewego kierunkowskazu jest zasadne.
  Możesz mnie wyzywać od najgorszych kretynów to i tak zawsze będę włączał lewy kierunkowskaz na MINI rondach.

  Zgłoś nadużycie obserwator sobota, 05, sierpień 2017 19:08 Link do komentarza
 • LoL

  Do Normy
  To sobie włączaj lewy kierunek na rondzie matole, prawko pewnie za kozę i ser dostałeś to i tak oczywistości nie pojmiesz.

  Zgłoś nadużycie LoL sobota, 05, sierpień 2017 11:12 Link do komentarza
 • Normy

  Do LoL,
  Kretyn jesteś i tyle, nie masz bucu pojęcia o czym piszesz.
  Idiots, ideał kierowcy się znalazł ... .

  Zgłoś nadużycie Normy sobota, 05, sierpień 2017 09:33 Link do komentarza
 • LoL

  Człowieku, powołujesz się na logikę a nie myślisz logicznie.
  To,że jadę na rondzie w lewo jest chyba oczywiste, więc po co lewy kierunkowskaz ?? Więc nie, nie musisz zgadywać gdzie jadę, na pewno w lewo po rondzie, natomiast należy włączać prawy kierunkowskaz przed zjazdem z ronda i basta.

  Zgłoś nadużycie LoL sobota, 05, sierpień 2017 01:28 Link do komentarza
 • obserwator

  Prawo o ruchu drogowym nic nie mówi o zakazie używania lewego kierunkowskazu na rondach o małej średnicy, gdzie kierowcy widzą się nawzajem po obydwu stronach wysepki. Ba, sama logika nakazuje poinformowanie kierunkowskazem innych uczestników znajdujących się w pobliżu tej wysepki (wspomnianego placka). (:(: Uważam że krytykowanie kogokolwiek, kto używa lewego kierunkowskazu na mini rondach jest bez zasadne i tylko świadczy o prostactwie oraz braku odrobiny wyobraźni. Nie wiem jak komu ale mnie wcale nie przeszkadza, a wręcz pomaga ten lewy kierunkowskaz włączony zawczasu i wyraźnie przez innego kierowcę. Przecież mój kierunkowskaz nie jest dla mnie, lecz dla innych. Czyż mamy zgadywać, gdzie szanowny sąsiad z drugiej strony ronda jedzie? A teraz cynicznie: "LoL" nigdy nie będziesz tak umiał jeździć jak ja. Chociaż masz dobry wzrok gówno widzisz!

  Zgłoś nadużycie obserwator piątek, 04, sierpień 2017 23:01 Link do komentarza
 • kazek

  To dobre rozwiązanie w tym miejscu.Wcześniej skręt w lewo z Pużaka i Jagiellońskiej był bardzo trudny i niebezpieczny.Jeśli ktoś nie może wyrobić,to wjeżdża na placek i to jest normalne.Dlatego właśnie robi się płaski placek i jest on,jak widać na zdjęciach,ograniczony linią przerywaną,którą można przekraczać.Ważne jest zachowanie zasad obowiązujących w ruchu okrężnym.Miękki krawężnik potrzebny jest tylko po to,by kierowca który nie zauważył znaków,ocknął się.Daje w każdym razie szansę że się ocknie.

  Zgłoś nadużycie kazek piątek, 04, sierpień 2017 19:37 Link do komentarza
 • Qam

  Droga redakcjo, skoro temat rond w Krośnie został poruszony chciałbym zapytać się, zgodnie z jakimi przepisami te mini ronda zostały wprowadzone. Może macie informację na ten temat lub ktoś z Urzędu Miasta chciałby wytłumaczyć.
  Zgodnie z Dz.U.2016.0.124 t.j. - Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie - średnica wyspy środkowej mini ronda powinna wynosić 3-5m (wyspa środkowa przejezdna lub częściowo przejezdna). Natomiast zakres stosowania takiego ronda wg. rozporządzenia ogranicza się tylko do osiedli. Według tego rozporządzenia tego ronda w takiej skali być tam nie powinno.
  Prawdopodobnie na istnienie takiego ronda pozwalają inne przepisy ale zabudowywanie wysepki środkowej i zakaz wjazdu na nią przy tak małej średnicy są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem.

  Zgłoś nadużycie Qam piątek, 04, sierpień 2017 19:36 Link do komentarza
 • LoL

  Do Normy
  Sam jesteś debil. Ty pewnie jesteś z tych co na rondzie włączają lewy kierunkowskaz hehe. Nauczcie się jeździć to nie będzie żadnych stłuczek zamiast obarczać winą rondo.

  Zgłoś nadużycie LoL piątek, 04, sierpień 2017 18:22 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?