KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Będzie zmiana organizacji ruchu przy Naftowej i Tysiąclecia

Kolizja na ul. Tysiąclecia. Opel zderzył się z Renault: czerwiec 2016 Kolizja na ul. Tysiąclecia. Opel zderzył się z Renault: czerwiec 2016 Fot. KrosnoCity.pl

Skrzyżowanie ulic Naftowej i Tysiąclecia nie jest skomplikowane. Jednak ze względu na duże natężenie ruchu, nie jeździ się tam łatwo. Miasto ogłosiło przetarg, wkrótce zmieniona zostanie organizacja ruchu.

REKLAMA


Rondo?
Temat licznych kolizji na skrzyżowaniu ulic Naftowej i Tysiąclecia poruszony był między innymi na platformie "dobre pomysły". Tam proponowano budowę ronda, zanim jeszcze w Krośnie stały się popularne "mini ronda". Wywołało to dyskusję, pojawiały się argumenty za i przeciw.

Tymczasem na początku sierpnia Miasto ogłosiło przetarg na budowę w tym miejscu... sygnalizacji świetlnej.

Światła
Budowa akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Naftowej z ul. Tysiąclecia to najważniejszy element ogłoszonego przetargu.

- Został wybrany wariant sygnalizacji świetlnej z uwagi na ograniczone możliwości terenowe - szerokość pasa drogowego nie pozwala na zlokalizowanie pełnowymiarowego ronda. Zakończenie realizacji zadania planowane jest na wiosnę 2018 roku. Koszt znany będzie po rozstrzygnięciu przetargu - informuje Joanna Sowa z krośnieńskiego magistratu.

pd

 • autor: pd

7 komentarzy

 • Niki

  Wreszcie! Mieszkam obok i tu każdego tygodnia jest policja, non stop wymuszanie, ignorowanie stopu, szkło leży wszędzie, wydarte barierki. Pamiętam tu i już na krzyżówce na Kolejowej słupy sygnalizacyjne ponad 30 lat temu, pierwsze w Krośnie.

  Zgłoś nadużycie Niki sobota, 12, sierpień 2017 18:13 Link do komentarza
 • John

  Te światła to być może były nawet na początku lat 80-ych, a na pewno stały tam takie wygaszone i nieużywane, może nawet do drugiej połowy lat 80-ych.

  Zgłoś nadużycie John piątek, 11, sierpień 2017 13:05 Link do komentarza
 • krosno

  Za tę sygnalizację i za każdy wypadek który się tam wydarzył do tej pory powinni zapłacić urzędnicy którzy wyrazili zgodę na supermarket w tym miejscu i na tej krzyżówce. A jeszcze zanim za to zapłacą powinni wylecieć dyscyplinarnie z pracy.

  Zgłoś nadużycie krosno czwartek, 10, sierpień 2017 20:44 Link do komentarza
 • z życia Dyzma

  MODERATOR: KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY. JEGO TREŚĆ ZAWIERA POMÓWIENIA.

  Zgłoś nadużycie z życia Dyzma czwartek, 10, sierpień 2017 15:11 Link do komentarza
 • rogol

  Do tego czasu postawic policjanta niech kieruje ruchem.

  Zgłoś nadużycie rogol środa, 09, sierpień 2017 15:56 Link do komentarza
 • LoloBolo

  Rondo typu kropka i po problemie, tanio i szybko, ruch sam będzie się regulował a pognieciona blacha to będzie wina niedouczonych/nieostrożnych kierowców.

  Zgłoś nadużycie LoloBolo środa, 09, sierpień 2017 15:41 Link do komentarza
 • mieszczuch

  Na skrzyżowaniu ulic Tysiaclecia i Naftowa w latach 70-tych była sygnalizacja świetlna, którą później zlikwidowano. Wracają do starych pomysłów, tylko wtedy był o wiele mniejszy ruch. W godzinach szczytu będą gigantyczne korki. Ale lepiej może to niż regularne stłuczki i trzask zgniatanych karoserii.

  Zgłoś nadużycie mieszczuch środa, 09, sierpień 2017 15:19 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?