KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Reklamuj usługi z Lento.pl

Co roku w Polsce powstaje około 200 tysięcy nowych firm. Wiadomym jest, że nie każda z tych firm utrzymuje się na rynku dłużej niż rok. Jak zdobyć klientów i przebić się w gąszczu konkurencji?

REKLAMA


Zdobywanie klientów to kluczowe zadanie każdego przedsiębiorcy. Formy jego pozyskania są dowolne. Najważniejsze żeby były skuteczne. Wiele firm bazuje na poleceniach, i jest to w obecnych czasach najbardziej ceniona metoda zdobycia kontrahenta. Niestety czasami to nie wystarczy. Jak więc się reklamować, aby dotrzeć do możliwie najszerszej liczby zleceniodawców?

Darmowa i efektywna reklama?
Skuteczna reklama nie musi nas kosztować. Obecnie dostępne są nowoczesne narzędzia promocyjne, które pozwalają zupełnie bez kosztów rozreklamować nasza firmę. Aby jednak przyniosła efekt, musi być odpowiednio skierowana i sformułowana. Powinna mieć na celu przyciągnięcie perspektywicznych klientów, a nie tylko utrzymaniu obecnych. Ważne jest kierowanie jej na odpowiednie obszary. Na przykład mając szkołę językową w Krośnie, reklamujmy ją lokalnie w Nauka i szkolenia Krosno. Adekwatnie będzie z usługami budowlanymi i remontowymi.

Innym aspektem będzie reklamowanie się w zasięgu ogólnopolskim. Tutaj musimy dokładnie skalkulować kwestie kosztów świadczenia usługi na odległość. Zapewne sprawdzi się to u producentów specjalistycznych materiałów, narzędzi czy niszowych, specjalistycznych usług.

Reklamuj się w Internecie!
Jeszcze 8 lat temu (badanie TNS OBOP z 2009 roku) aż 90 procent Polaków poszukiwało usługodawców w książkach telefonicznych. Obecnie liczba ta zmalała i znaczna większość szuka już usług w sieci. Internet również daje niezliczone możliwości reklamy firmy. Wystarczy poświęcić kilka minut aby stworzyć ofertę przyciągającą do nas klientów. Jak to zrobić? Banalnie prosto.

Skorzystaj z serwisu ogłoszeń lokalnych takich jak Lento.pl, który oferuje  kategorię przeznaczoną dla przedsiębiorców. Znajdują się tam oferty usług świadczonych przez podobnych do nas pracodawców, i to właśnie w tego typu serwisach czeka na nas najwięcej potencjalnych klientów. Wystarczy wybrać interesującą nas lokalizację i kategorię np. firmy i usługi w Krośnie, a pojawi się długa lista ofert.

Opis, logo, kontakt
Najczęściej popełniany błąd przy dodawaniu ofert świadczonych usług to brak pomysłu na wyróżnienie oferty. Aby ogłoszenie przyniosło zamierzony efekt musi "wpaść w oko" jak największej liczbie klientów.

Wyczerpujące informacje o usłudze, różnicujące logo oraz kontakt do ogłoszeniodawcy to absolutna konieczność. To również trzy podstawowe zawartości idealnej oferty. Opis usługi musi być czytelny i jasny. Duży potencjał ma również promocja usługi. Znacząco zwiększy to szanse na osiągnięcie pożądanego sukcesu.

Serwisy ogłoszeń lokalnych to nie tylko strony z ogłoszeniami. To niesamowita promocja również w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych takich jak Google. Po dodaniu ogłoszenia na stronach platformy ogłoszeniowej, pojawi się ono w wynikach wyszukiwanych haseł wyszukiwarki. W chwili obecnej serwisy ogłoszeniowe to jedna z najpopularniejszych form reklamy biznesu.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?