KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Lato w regionach": relacja z III Podkarpackich Pokazów Lotniczych i gminy Zarszyn

"Lato w regionach": relacja z III Podkarpackich Pokazów Lotniczych i gminy Zarszyn Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

Ostatnie w tym roku odcinki programu "Lato w regionach" z Podkarpacia już w najbliższy weekend. Na zakończenie sezonu Telewizja Rzeszów nada relacje z dwóch plenerowych imprez odbywających się 2 i 3 września. W sobotę TVP3 Rzeszów odwiedzi krośnieńskie lotnisko, na którym odbywać się będą III Podkarpackie Pokazy Lotnicze. W niedzielę plenerowe studio stanie w parku podworskim w Posadzie Zarszyńskiej - miejscu imprezy "Polsko-Słowackie Spotkanie z Przyrodą i Kulturą".

REKLAMA


Telewizja Rzeszów w ramach turystycznego cyklu "Lato w regionach" nada relacje z kolejnego ważnego wydarzenia w imprezowym kalendarzu Podkarpacia. Główną ideą Podkarpackich Pokazów Lotniczych jest integrowanie mieszkańców i pielęgnowanie wiedzy o wspaniałych i wciąż kontynuowanych tradycjach lotniczych województwa.

Trzecia edycja imprezy odbędzie się 2 września na lotnisku w Krośnie, skąd patrząc w niebo będzie można podziwiać występy grup akrobacyjnych. W regionalnej TVP3 Rzeszów i ogólnopolskiej TVP3 zrelacjonowane zostaną atrakcje imprezy, a takich nie zabraknie zarówno na ziemi, jak i w przestworzach. Gospodarze plenerowego studia do rozmowy zaproszą uczestników i organizatorów wydarzenia, którzy opowiedzą o swojej pasji i przyszłości podkarpackiego lotnictwa.

Swoją tegoroczną podróż po Podkarpaciu ekipa "Lata w regionach" zakończy w gminie Zarszyn, skąd przekonywać będzie, że nie tylko większe miasta i popularne kurorty turystyczne są atrakcyjnymi miejscami na wypoczynek. W niedzielę, 3 września wozy transmisyjne Telewizji Rzeszów staną w Posadzie Zarszyńskiej, gdzie odbywać się będzie impreza "Polsko-Słowackie Spotkanie z Przyrodą i Kulturą".

Tam na mieszkańców i widzów TVP3 czekać będą występy polskich i słowackich zespołów, pokazy obrzędów ludowych i degustacje regionalnych potraw. Wizyta w Zarszynie to także okazja do zaprezentowania dziedzictwa kulturowego i osobliwości przyrodniczych tej gminy. Ekipa "Lata w regionach" odwiedzi m.in. zabytkowy kościół w Jaćmierzu, dwór w Nowosielcach i okoliczne parki.

Relacje w TVP3 i TVP3 Rzeszów:
- III Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Krośnie: sobota, 2 września o godz. 14.20, 14.35, 17.00, 17.20, 18.00 i 19.00,
- odcinki z Zarszyna: niedziela, 3 września o godz. 15.15, 16.00. 17.20, 18.00, 19.00 i 20.30.

Podczas tegorocznych wakacji ekipa Telewizji Rzeszów z programem "Lato w regionach" odwiedziła w sumie 18 miejscowości i nadała relacje z 14 plenerowych imprez. Wszystkie odcinki cyklu są dostępne na stronie www.rzeszow.tvp.pl oraz w serwisach społecznościowych stacji.

mm
Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?