KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kinomaniacy, niedługo otwarcie kina Helios w Krośnie [ZDJĘCIA]

Kinomaniacy, niedługo otwarcie kina Helios w Krośnie [ZDJĘCIA] Fot. Karol Słomka

29 września ogólnopolska sieć kin Helios otworzy swój najnowszy multipleks w centrum handlowym VIVO! Krosno. 4-salowy obiekt będzie posiadał ponad 800 miejsc dla widzów. To 4 kino Helios na Podkarpaciu i 43 w Polsce.

REKLAMA


Prace kinotechniczne związane z otwarciem Kina Helios w Krośnie są na bardzo zaawansowanym etapie. Nowoczesne ekrany kinowe są już zawieszone, we wszystkich salach zamontowane są komfortowe fotele. Obiekt liczyć będzie ponad 800 miejsc siedzących. Największa sala wyposażona jest w 274 miejsca, w tym aż 22 wygodne kanapy dla dwojga! Kino nie posiada praktycznie żadnych barier architektonicznych. Na każdej sali znajdują się po dwa specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nowoczesność
Kino będzie mogło się pochwalić innowacyjnymi projektorami z serwerami, które będą umieszczone w specjalnych platformach na salach kinowych (w żadnej z sal nie będzie tradycyjnego pomieszczenia projektorni, które znamy z kin starszej generacji).

Helios zachwyci Widzów nie tylko znakomitym dźwiękiem cyfrowym Dolby Digital  5.1 czy filmami w spektakularnej rozdzielczości, którą zapewnią najnowszej generacji projektory Christie 4K oraz najwyższej światowej jakości ekrany do projekcji 2D i 3D. W kinie zawita także technologia DepthQ - wysoki poziom komfortu zapewniają lekkie, niestandardowe okulary 3D, które po zakupie będzie można wziąć do domu i korzystać z nich przy następnych wizytach w kinie.

Nowa rozrywka w mieście
Od początku działalności krośnieński Helios zadba o szeroki wybór filmów spośród najnowszych propozycji, zarówno rodzimego, jak i światowego kina.

- Chcemy wprowadzić nowe formy rozrywki dla mieszkańców - mówi Maja Nowak, z-ca dyrektora marketingu i reklamy Helios S.A.

Poza regularnym repertuarem organizowane będą wyjątkowe seanse w ramach Projektów Specjalnych: Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe, Filmowe Poranki oraz Kultura Dostępna. Sieć oferuje swoim widzom promocje cenowe takie jak Tanie Wtorki, podczas których bilety na wszystkie wtorkowe seanse będą dostępne dla każdego w wyjątkowo korzystnych cenach czy atrakcyjne zniżki w ramach Programu Karta Dużej Rodziny.

"Botoks"  i "Loving Vincent" w pierwszym repertuarze
Filmy, który wejdzie na ekrany wraz z otwarciem kina w Krośnie to głośny "Botoks" Patryka Vegi, odsłaniający kulisy tego, co się dzieje w służbie zdrowia.

W weekend otwarcia będzie można zobaczyć piękny i innowacyjny film "Loving Vincent" inspirowany sztuką i historią Van Gogha. Jest to pierwszy pełnometrażowy film namalowany przez artystów. Film bez napisów, wyłącznie po to, by nie burzyć znakomitego obrazu. Planowane są również produkcje dla dzieci, a sam repertuar pierwszego dnia będzie różnorodny.

Seans nawet dla jednej osoby
Nie ważna jest liczba chętnych, seans wyświetlony zostanie nawet dla jednego widza, zainteresowanego danym tytułem filmowym. Będzie to duża zmiana dla mieszkańców Krosna i okolic którzy dotychczas korzystali z dwóch krośnieńskich kin.

- Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że jeśli przyjdzie chociaż jeden widz, to nie będzie mógł zobaczy filmu. Nie będzie sytuacji, że musi się zebrać minimalna liczba osób, aby odbył się seans. Wiem, że zdarzały się w Krośnie sytuacje, gdzie rodzice ze swoimi pociechami nie otrzymali szansy na obejrzenie ulubionej bajki dziecka, z uwagi na niewystarczającą liczbę osób zainteresowanych seansem. Oczywiście każde kino rządzi się swoimi priorytetami i polityką, ale u nas takich sytuacji na pewno nie będzie - zapowiada dyrekcja Kina Helios w Krośnie.

Kino Helios Krosno będzie niezależne od godzin otwarcia Galerii VIVO! Krosno, szczególnie w dniach oraz podczas wydarzeń państwowych zaznaczonych na czerwono w kalendarzu.

Sieć kin Helios cieszy się dużym uznaniem Klientów, marka otrzymała tytuł Superbrands Created in Poland w kategorii "Czas Wolny" oraz jest Laureatem Konkursu TERAZ POLSKA. Gości przyciąga znakomita atmosfera, towarzysząca pokazom filmowym oraz interesujący repertuar. Z pewnością tak będzie także w najnowszym multipleksie sieci w Krośnie.

red.
Fot. Karol Słomka

  • autor: red.

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?