KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Baseny będą gotowe za rok. Będzie wodny plac zabaw?

Baseny będą gotowe za rok. Będzie wodny plac zabaw? Fot. archiwum UMK

Trwa budowa kompleksu basenów odkrytych przy ulicy Bursaki. Kąpielisko będzie składać się z trzech  nowoczesnych basenów: rekreacyjno-sportowego, rekreacyjnego oraz brodzika dla dzieci. Otwarcie planowane jest na przyszłoroczny sezon letni. Czy powstanie wodny plac zabaw?

REKLAMA


Basen rekreacyjno-sportowy o powierzchni 1050 m2 podzielony będzie na dwie części: z funkcją do pływania o długości 25m, z sześcioma torami pływackimi oraz z funkcją do zespołowych wodnych zabaw sportowych: siatkówki, koszykówki czy piłki wodnej. Będzie też huśtawka wodna. Zmęczeni zabawami wodnymi będą mieli możliwość szybkiej regeneracji na zlokalizowanej w basenie podwodnej ławeczce z dwunastoma stanowiskami powietrznego masażu ciała.

Drugi z basenów o funkcji rekreacyjnej to typowy basen dla "leniwych". Poza oczywistym  wyposażeniem takiego basenu w ławeczki podwodne, a nawet leżanki, znajdą się w nim także liczne atrakcje wodne, takie jak: sztuczna rzeka, huśtawka wodna, grzybek wodny oraz masaże wodne  i powietrzne. Basen ten będzie miał swoją wyspę na która będzie można dotrzeć łukowym mostkiem.

Trzeci basen, o powierzchni 166 m2, przeznaczony jest dla małych dzieci. Będzie wyposażony w atrakcje wodne, takie jak małe zjeżdżalnie , dzwonki i jeżyki wodne, cylindryczne stołki do siedzenia.

Wszystkie niecki wykonane zostaną ze stali szlachetnej, co daje gwarancję odporności obiektów na zmienność warunków pogodowych.  Dojścia i bezpośrednio przyległy do niecek basenowych teren zostanie utwardzony kostką betonową, a pozostały teren obsiany trawą.

Poza basenami na obszarze kąpieliska zlokalizowane będą boiska do siatkówki plażowej oraz plac zabaw dla dzieci. Rozważane jest też wodny plac zabaw.

Równocześnie powstaną cztery budynki: techniczny stacji uzdatniania wody, dwie szatnie (przebieralnie, ubikacje, umywalnie) oraz budynek obsługi klientów.  W projektach przewidziano parking rowerowy na 100 stanowisk.

Poza tradycyjna kasą, użytkownicy będą mogli też korzystać z samoobsługi, wykupując wejściówkę w automacie biletowym.

Otwarcie basenów zaplanowano na przyszły sezon.

umk/red.
Fot. archiwum UMK

 • autor: umk/red.

4 komentarzy

 • A.

  Bardzo dobrze. Oby był plac zabaw, żeby rodzice z dziećmi przyjeźdżali z całej okolicy. A co ze ścieżką nad Wisłokiem? A co ze ścieżką rowerową do galerii VIVO? - mama na zakupy, tata z dziećmi na basen :)

  Zgłoś nadużycie A. wtorek, 26, wrzesień 2017 14:15 Link do komentarza
 • karramba

  No co Ty Lord, całkiem przypadkowo się to zbiega z terminami wyborów :) Związku brak, nie stwierdzono ;)

  Zgłoś nadużycie karramba poniedziałek, 25, wrzesień 2017 20:23 Link do komentarza
 • Maruda

  No i nie powinni zapomnieć o postawieniu budki z piwem dla smakoszy złocistego trunku. A czy cień będzie dostępny na terenie krosnieńskich term ?

  Zgłoś nadużycie Maruda sobota, 23, wrzesień 2017 19:08 Link do komentarza
 • Lord

  Baseny beda gotowe przed wyborami. Tak powonien brzmiec tytul. :)
  Wiadomo dlaczego.

  Zgłoś nadużycie Lord sobota, 23, wrzesień 2017 17:38 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?