KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Jestem widoczny, jestem bezpieczny" - pierwszoklasiści otrzymali odblaski

"Jestem widoczny, jestem bezpieczny" - pierwszoklasiści otrzymali odblaski Fot. archiwum UMK

Blisko 400 pierwszoklasistów z 11 krośnieńskich szkół podstawowych otrzymało odblaski w ramach akcji "Jestem widoczny, jestem bezpieczny". Wydarzenie odbywa się po raz piętnasty. Akcesoria odblaskowe uczniom i krośnieńskim szkołom przekazał prezydent Krosna.

REKLAMA


Spotkanie z dziećmi odbyło się w czwartek (21 września) w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przy ul. Kolejowej 1.

Akcja "Jestem widoczny, jestem bezpieczny" realizowana jest w ramach programu Prezydenta Miasta Krosna "Dorastam Bezpiecznie". Jego celem jest przede wszystkim podejmowanie działań profilaktycznych w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na terenie szkoły i poza jej obrębem oraz zapobieganie zagrożeniom, na jakie narażony jest dorastający młody człowiek.

Dzieci otrzymały kolorowankę "Wychowanie Komunikacyjne" i zawieszki odblaskowe LED. Szkoły otrzymały na wyposażenie odblaskowe chusty, które mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa najmłodszych podczas różnego rodzaju wyjść terenowych. Elementy odblaskowe były ufundowane przez Prezydenta Miasta Krosna oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

Krośnieńska straż pożarna oraz Policja przygotowały dla dzieci konkursy i quizy na temat przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy za poprawne odpowiedzi byli nagradzani upominkami.

Spotkanie podsumowało przedstawienie zrealizowane przez Studio Fama pt. "Z Zuzą i Bimbkiem bezpieczniej". Spektakl opowiadał o podstawowych zagrożeniach komunikacyjnych, na które mogą być narażone dzieci w drodze z domu do szkoły.

red.
Fot. archiwum UMK

 • autor: red.

3 komentarzy

 • ***

  a czy dzieci ze szkół krośnieńskiego poza miastem Krosno, zwłaszcza na wsi, gdzie nie zawsze jest chodnik dla pieszych, też będą widoczne ????

  Zgłoś nadużycie *** wtorek, 26, wrzesień 2017 11:25 Link do komentarza
 • podatnik

  odblaski sfinansowane były nie przez prezydenta miasta a urząd miasta Piszcie prawdę a nie pod daną osobę. Prezydent nie dał ani grosza z własnej kieszeni a z kieszeni podatników.

  Zgłoś nadużycie podatnik wtorek, 26, wrzesień 2017 08:53 Link do komentarza
 • Agenda

  Uwaga rządowe dzieci,musicie byc szczepione a jednocześnie wpaja wam sie bezpieczeństwo.nonsens,

  Zgłoś nadużycie Agenda wtorek, 26, wrzesień 2017 06:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?