KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Licealiści z Iwonicza na zajęciach w Policji [ZDJĘCIA]

Licealiści z Iwonicza na zajęciach w Policji [ZDJĘCIA] Fot. materiały KMP Krosno

Niecodzienne zajęcia podczas, których licealiści mogli poznać w praktyce pracę policjanta, zorganizował asp. Marcin Krówka z krośnieńskiej Policji. Uczniowie wczuli się w rolę policjantów zabezpieczających imprezy masowe i pod okiem technika zbierali ślady na miejscu fikcyjnej zbrodni.

REKLAMA


Licealiści z Zespołu Szkół w Iwoniczu 26 września odwiedzili Komendę Miejską Policji w Krośnie. Młodzież uczestniczyła w zajęciach składających się z dwóch części: profilaktycznej oraz promującej służbę w Policji.

Uczniom przybliżono zasady bezpieczeństwa na drogach oraz zagrożenia wynikające z ich przestrzegania. Podinspektor Zenon Stanisz z Wydziału Ruchu Drogowego zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i młodych kierowców.

Młodzież poznała algorytm postępowania w przypadku wtargnięcia napastnika do szkoły oraz dowiedziała się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w "sieci".

O odpowiedzialności prawnej nieletnich, przejawach demoralizacji oraz środkach wychowawczych i poprawczych, które mogą być zastosowane przez sąd, opowiedzieli uczniom asp. sztab. Agnieszka Surmacz i asp. Marcin Krówka z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Podczas drugiego bloku zajęć Justyna Maraj, specjalista z zespołu kadr i szkolenia, zapoznała młodych uczestników zajęć z przepisami regulującymi dobór do służby w Policji. Uczniowie mieli okazję obejrzeć elementy wyposażenia i umundurowania, którymi dysponują funkcjonariusze.

Licealiści wczuli się w rolę policjantów interweniujących w trakcie zabezpieczania imprezy masowej oraz prowadzących czynności na miejscu fikcyjnej zbrodni. Zabezpieczanie śladów "kryminalistycznych" odbywało się "pod okiem" technika wydziału dochodzeniowo-śledczego asp. sztab. Józefa Cysarza.

kmp/pd
Fot. materiały KMP Krosno

  • autor: kmp/pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?