KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Otwarto centrum handlowe VIVO! w Krośnie [ZDJĘCIA, FILM]

Otwarto centrum handlowe VIVO! w Krośnie [ZDJĘCIA, FILM] Fot. Karol Słomka

29 września otwarto centrum handlowemu VIVO! Krosno. Najnowsza galeria na krośnieńskiej mapie handlowej posiada ponad 21.000 m kw. pod wynajem z łącznie 70 sklepami. W dniu otwarcia obiekt jest w pełni skomercjalizowany. Łączny koszt inwestycji w Krośnie wyniósł około 34 mln euro.

REKLAMA


Centrum handlowe VIVO! Krosno jest zlokalizowane przy ulicy Bieszczadzkiej 29. Obiekt jest doskonale skomunikowany z miastem i regionem dzięki sieci transportu publicznego oraz przebiegającej obok drodze krajowej nr 28 prowadzącej do Jasła i Sanoka. Bezpośrednio przed obiektem dla odwiedzających udostępniono parking na 700 miejsc oraz specjalny, nowy przystanek "VIVO! Krosno" dla prywatnych przewoźników. Istniejący przystanek autobusowy znajduje się w odległości 200 metrów od wejścia do centrum.

Całościowy tenant mix VIVO! Krosno tworzy następująca grupa najemców: H&M, Media Markt, Helios, CROPP, House, RESERVED, SiNSAY, FRAC, Pepco, SMYK, JYSK, Cosmedica, Apart, Deichmann, CCC, Grycan, Home&You, Martes Sport, Rossmann, Fenix Chicken, Maxi Moda, Travelplanet, Big Star, 4F, Evenement, Telepizza, Hebe, Q&Q, KIK, Inmedio, Trendy, Tuptuś, Zibi, Sezam, Cross Jeans, Key Expert, Play, Santos, Yes, T-Mobile, Douglas, Keks, Vobis, Alle Beauty, Luppo Puppo (plac zabaw), Orange, Vision Express, Kubenz, SWISS, Diverse, Medicine, Ryłko, Sizeer, Quiosque, Świat Książki, Vistula, Wólczanka, Olimp, Like Thai, City Kebab oraz Cyfrowy Polsat Plus, Monnari, Recman, Szachownica, Triumph, Time Trend, Księgarnia Autorska, Fenix, Ellstone, Kantor oraz La Grotta.


- VIVO! Krosno to nie tylko zakupy, ale także szeroko rozumiana rozrywka, stylowe i przyjazne miejsce. Jesteśmy przekonani, że stanie się ono nowym, ulubionym miejscem spotkań mieszkańców, w którym chcieli przebywać i do którego będą wracać
- mówi Magdalena Kowalewska z IMMOFINANZ. - Spośród wszystkich najemców nowej galerii, aż 30 debiutuje ze swoją ofertą w mieście. Łącznie zajmują oni ponad 11.000 m kw., czyli ponad połowę dostępnej powierzchni najmu w obiekcie. To podkreśla wysoką atrakcyjność naszego konceptu VIVO! - dodaje Kowalewska.

Inwestycja w Krośnie to drugi projekt, po VIVO! Stalowa Wola, który IMMOFINANZ prowadził wraz z partnerem, spółką Acteeum Group (podział udziałów w projekcie: 85% IMMOFINANZ, 15% Acteeum Group).

- Inwestycja warta 34 miliony euro stanowi niewątpliwie stymulator dla lokalnej przedsiębiorczości oraz rynku pracy. Ponadto  powstanie VIVO! Krosno oznacza także duży wzrost wpływów z podatków od nieruchomości oraz działalności gospodarczej podjętej przez lokalnych partnerów biznesowych galerii, co przekłada się na dalszy rozwój miasta i zwiększenie jego atrakcyjności - powiedział Tomasz Szewczyk, prezes Acteeum Central Europe Sp. z o.o., partner przy projekcie VIVO! Krosno.

VIVO! Krosno otrzymało certyfikat BREEAM Design Stage na poziomie bardzo dobrym.

Marka VIVO! należąca do IMMOFINANZ aktualnie zawiera dziesięć obiektów handlowych rozlokowanych w czterech krajach, Polsce, Rumunii, Czechach i na Słowacji. Pierwsze centrum handlowe VIVO! zostało otwarte w październiku 2014 roku w Pile.

Zobaczcie zdjęcia: VIVO! Krosno nocą

- Polska była punktem wyjścia dla sukcesu VIVO! Pierwsze centrum handlowe pod tą marką otworzyliśmy w 2014 roku w Pile i następnie ruszyliśmy z kolejnymi projektami. W kolejnym kroku zdecydowaliśmy wdrożyć ten doskonale przyjęty przez klientów koncept w pozostałych naszych obiektach handlowych, na innych rynkach - powiedział Oliver Schumy, prezes zarządu IMMOFINANZ. - Centra handlowe VIVO! generują ponad 20% łącznych przychodów z najmu, dlatego stanowią tak kluczowy element naszego portfela - dodał.

W oficjalnym otwarciu wzięli udział przedstawiciele miasta i powiatu, IMMOFINANZ, Acteeum Group, partner przy realizacji tego projektu oraz generalny wykonawca - firma Hochtief.

pw/red.
Fot. Karol Słomka

 • autor: pw/red.

12 komentarzy

 • nie dla debilka Dyzmy

  jak widać kloszard Dyzma bryluje na salonach sklepowych Ciekawe ile Podkarpacka izba gospodarzy na tym zarobiła i on sam

  Zgłoś nadużycie nie dla debilka Dyzmy poniedziałek, 02, październik 2017 07:11 Link do komentarza
 • NORTHFIELD CALLE

  Tak wygląda walka kościoła z handlem w niedzielę...

  Zgłoś nadużycie NORTHFIELD CALLE niedziela, 01, październik 2017 18:55 Link do komentarza
 • jpdle

  ... że wyście się wszyscy karwa w Paryżu nie urodzili to się dziwię. Urodził się jeden z drugą w Golcowej ale jacy niezadowoleni bo im Zary w Krośnie nie otworzyli.

  Zgłoś nadużycie jpdle sobota, 30, wrzesień 2017 13:29 Link do komentarza
 • Jannek

  Do Ella
  Odpowiadam na twoje głupie pytanie pOLSKIE FIRMY W Vivo Krosno to np: Quiosque, 4F, Maxi Moda, FRAC,SMYK, Apart, Tuptuś, Santos, Evenement, Keks, Martes Sport, CROPP, SMYK, Wólczanka, CCC, House, RESERVED, Grycan, Vistula, Sezam i wiele innych marek blondynko!

  Zgłoś nadużycie Jannek sobota, 30, wrzesień 2017 10:14 Link do komentarza
 • Matii

  Zara to szmaty.... kiepskie materiały płaci się za marke która jest g... warta.!
  Nie ma co narzekać. Jak komuś się nie podoba to nie musi tam chodzić. Najważniejsze jest to że powstała na wysokim poziomie konkurencja! Dzięki czemu galeria Krosno sie rozbudowuje i ma być też powiększamy Portius! Słyszałem o jeszcze innych markach których nie ma w Krośnie i w Vivo. Np . New Yorker, stradivarius, Bershka, C&D, empik będzie 3 razy większy!

  Zgłoś nadużycie Matii sobota, 30, wrzesień 2017 07:32 Link do komentarza
 • shitmypants

  Galeria bez ZARA,KAPPAHL I MASSIMO DUTTI TO NIE GALERIA

  Zgłoś nadużycie shitmypants piątek, 29, wrzesień 2017 22:28 Link do komentarza
 • jijij

  O boże jak w jeb... zoo

  Zgłoś nadużycie jijij piątek, 29, wrzesień 2017 22:26 Link do komentarza
 • zetas

  ...dramat pod każdym względem łącznie z częścią oficjalną

  Zgłoś nadużycie zetas piątek, 29, wrzesień 2017 21:05 Link do komentarza
 • Ella

  Nie kupuję u kolonizatorów. Cała Polska upstrzona tymi handlowymi kołchozami już do znudzenia. Ile tam jest polskich marek? Reserved, CCC, co tam jeszcze? W wielkich miastach ludzie powoli wracają do małych sklepików, te kombinaty zaczynają męczyć i bardzo dobrze. Wolę wesprzeć niszczonego olbrzymim zusem polskiego przedsiębiorcę niż tych proponujących zglobalizowaną, nudną masówkę.

  Zgłoś nadużycie Ella piątek, 29, wrzesień 2017 19:47 Link do komentarza
 • DD

  Janusze, Grażyny, Sebastiany i Karyny

  Zgłoś nadużycie DD piątek, 29, wrzesień 2017 18:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?