KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: ponad 2 miliony na BWA przy ul. Portiusa

Krosno: ponad 2 miliony na BWA przy ul. Portiusa Fot. Rafał Szubrycht

Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o dofinansowaniu projektów z listy rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego, a związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego. W sumie na ten cel przekazano dodatkowe 14 milionów złotych. Wśród beneficjentów jest Krosno i Rymanów.

REKLAMA


Ponad 14 mln złotych trafi do podkarpackich gmin, parafii i instytucji kultury na inwestycje związane z ochroną środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego. To efekt przyjęcia przez Zarząd Województwa Podkarpackiego uchwały w sprawie wyboru projektów z listy rezerwowej w ramach działania 4.4 Kultura Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Na liście rezerwowej znalazło się 7 projektów na kwotę dofinansowania z EFRR w wysokości 14 362 976,07 zł. Środki finansowe zostaną przeznaczone głównie na modernizację, rozbudowę i przebudowę obiektów kulturalnych. W przypadku Krosna środki zostaną przekazane na modernizację budynku przy ul. Portiusa. Zgodnie z planami samorządu ma tam zostać przeniesione Biuro Wystaw Artystycznych. Dofinansowanie na ten cel wynosi ponad 2,3 mln złotych.

Zobacz:
- Patio i pokoje gościnne. Miasto inwestuje kilka milionów w kulturę
- W piwnicy budynku dawnego aresztu UB będzie silnik windy BWA
- Co kryją piwnice UB w Krośnie? [FILM, ZDJĘCIA]
- Krosno: skarga była zasadna, a piwnice dawnego UB zostaną zachowane

Dotychczas BWA działa tymczasowo w budynku Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, co było spowodowane przebudową wcześniejszej siedziby i utworzeniem Centrum Dziedzictwa Szkła.

Prawie 3 mln złotych otrzyma gmina Rymanów na poprawę stanu infrastruktury kultury oraz jej wyposażenia na terenie gminy.

pd

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?