Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Za usunięcie pojazdu płaci właściciel

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Rada Miasta Krosna utrzymała bez zmian wysokość stawek stosowanych w przypadku odholowania pojazdu. Usunięty może być nie tylko samochód, ale i rower! Radni chcą też bardziej rygorystycznego stosowania przepisów.

REKLAMAZgodnie z ustawą rada musi co roku aktualizować stawki za holowanie pojazdów z drogi i ich przechowanie na parkingu. Rada Krosna pozostawiła obowiązujące stawki bez zmian w porównaniu do 2017 roku i wynoszą odpowiednio 100 zł za rower lub motorower, 200 zł za motocykl i 440 zł za pojazd do 3,5 t. Są to stawki bliskie maksymalnych przewidywanych przez ustawę.

Część radnych chciałaby bardziej rygorystycznego stosowania przepisów.

- Myślę, że powinniśmy rozszerzyć stosowanie tych przepisów nie tylko do pojazdów, które są pozostawione i stoją kilka lat, ale również tych, które są notorycznie źle zaparkowane, blokując ścieżki rowerowe, chodniki. W innych miastach jest to bardzo rygorystycznie stosowane - przekonywała Anna Dubiel (Samorządne Krosno).

- Trzeba zakupić do Straży Miejskiej kilka zestawów do blokowania kół - powiedział przewodniczący rady, Zbigniew Kubit (Samorządne Krosno) - A co do parkowania, to mogę przedstawić prawy bok mojego samochodu, jak wygląda po tym jak został pozostawiony na parkingu, a ktoś inny wyjeżdżał - dodał.

Radnym odpowiedziano, że organami uprawnionymi do usuwania pojazdów jest Policja i Straż Miejska, a zadaniem wydziału drogownictwa w urzędzie miasta egzekwowanie opłaty od właściciela. To, jaki pojazd można usunąć - określają przepisy.

Przewodniczący zwrócił też uwagę, aby sprawdzić np. samochody parkujące pod sklepem mięsnym przy ul. Staszica, obok urzędu miasta. W tym miejscu notorycznie zastawiany jest chodnik.

W strefie zamieszkania (obowiązującej w centrum Krosna) parkować wolno tylko w miejscach wyznaczonych, nie ma potrzeby umieszczania dodatkowo znaków zakazu zatrzymania i parkowania.

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym pojazd na koszt właściciela można usunąć między innymi w przypadkach: pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu, pozostawienia pojazd nieoznakowanego kartą w miejscu dla niepełnosprawnych, czy pozostawienia go w miejscu obowiązywania znaku wskazującego, że zaparkowany pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. Prawne możliwości do egzekwowania postulatu radnej Dubiel istnieją.

pd

2 komentarzy

 • cynik

  "Trzeba zakupić do Straży Miejskiej kilka zestawów do blokowania kół - powiedział przewodniczący rady, Zbigniew Kubit (Samorządne Krosno) - A co do parkowania, to mogę przedstawić prawy bok mojego samochodu, jak wygląda po tym jak został pozostawiony na parkingu, a ktoś inny wyjeżdżał - dodał."

  Ten uszkodzony bok samochodu panie Zbigniewie, to sprawka pewnej pani, która zdała za pierwszym razem egzamin, lecz nadal nie umie bezpiecznie parkować. Po prostu zapomina zabierać ze sobą mózg i nie wie, że podczas cofania przód pojazdu zachodzi w przeciwną stronę niż tył. Proszę poprosić pana komendanta policji o sprawdzenie na miejskich monitoringach, która to pani.
  Następnie skierować ją na szkolenie reedukacyjne do ODTJ w Krośnie celem podwyższenia umiejętności.

  Zgłoś nadużycie cynik wtorek, 10, październik 2017 15:01 Link do komentarza
 • citroen

  a ten zlom co stoi przy jordanowskim od paru lat to chyba tez warto odholowac

  Zgłoś nadużycie citroen wtorek, 10, październik 2017 11:32 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj