KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Miejsca parkingowe, a może gastronomia?

Miejsca parkingowe, a może gastronomia? Fot. KrosnoCity.pl

Czy należy ograniczać ruch samochodowy w centrum miasta? Czy kosztem miejsc parkingowych rozwijać inna działalność? O tym dyskutowano z prezydentem na wrześniowej sesji Rady Miasta.

REKLAMA


Radny Adam Przybysz (Klub PiS) podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Krosna poruszył temat nowego "ogródka piwnego" przy ul. Słowackiego (Ajrisz Pub).

- Są tam parasole, spożywa się alkohol. Czy to zasadne, żeby zajmować pas drogowy? Z tego co wiem, parking jest pasem drogowym? Logistycznie jest tam bardzo trudno o miejsce. W pobliżu jest kilkanaście banków, kościół Farny bez parkingu, a zabieramy następne miejsca. Komercyjnie pewnie "ogródek" daje większe dochody niż parking, ale te miejsca parkingowe też są potrzebne. Mieszkańcy skarżyli się, że cisza po 22 nie zawsze jest przez gości zachowywana - mówił radny.

- Oczekiwania mieszkańców i siedzących tu radnych są takie, żeby ograniczać ruch kołowy w centrum. Wokół Rynku jest wystarczająco miejsc parkingowych, miasto ponosi też niemałe nakłady na funkcjonowanie schodów ruchomych - stwierdził prezydent Piotr Przytocki.

- Każda przestrzeń atrakcyjna dla przedsiębiorców powinna być przez nich wykorzystana, czy na działalność gastronomiczną czy inną. Jeżeli każdą lukę będziemy zapychać samochodami, to możemy liczyć, że nikt tam nie będzie prowadził działalności. Chodzenie pomiędzy samochodami jest dużym nieporozumieniem. Tendencje w Europie są inne, nie wpuszcza się nagminnie samochodów tam, gdzie są piesi - podkreślał prezydent.

Jakie jest Wasze zdanie? Czy ograniczanie ruchu samochodów jest korzystne dla starego miasta?

pd

 • autor: pd

26 komentarzy

 • toma

  "W pobliżu jest kilkanaście banków..." - tak wygląda rewitalizacja starówki krośnieńskiej.

  Zgłoś nadużycie toma poniedziałek, 23, październik 2017 14:23 Link do komentarza
 • Hiobowski

  Nie samą pizzą, kebabem i piwskiem człowiek żyje.

  Zgłoś nadużycie Hiobowski niedziela, 22, październik 2017 12:30 Link do komentarza
 • pilot
 • Hiobowski

  Tak się składa, że też rzadko piję i pijaków - worów - nierobów nie znoszę.
  A co do "stwora"- Boga, to Jaruzelski, Kiszczak i wielu zatwardziałych komuchów ugięło na koniec życia swe kolana, prosząc "stwora"o przebaczenie. Pan Bóg wszystkich wysłucha, Maciusia też jeśli o to poprosi.

  Zgłoś nadużycie Hiobowski piątek, 20, październik 2017 14:01 Link do komentarza
 • Maciekk

  @Hiobowski
  Tak się składa, że alkoholu nie piję, tak więc trafiłeś kulą w płot. :P
  A mamusia na szczęście nie wpajała mi żadnych zabobonów.

  Zgłoś nadużycie Maciekk czwartek, 19, październik 2017 21:05 Link do komentarza
 • xyz

  Panie radny Przybysz. Znam Pana osobiście i wygląda Pan na człowieka światłego i kumatego, jednak takiej pierdoły jak to wystąpienie wytoczone tutaj dawno nie słyszałem. Jeden z niewielu lokali do którego mam chęć się udać w Krośnie, zjeść w miarę dobrą pizze, czy napić się tego wstrętnego piwska. Więc jeśli dla Pana miejsce do spędzania czasu dla kilkudziesięciu osób jest mniej ważne niż pozostawienie samochodów dla góra 3 osób (bo tyle miejsca zajmuje ogródek) to coś nie tak. Druga sprawa, jest wiele ważniejszych spraw w tym mieście niż takie pierdoły więc proponowałbym zając się nimi.

  Zgłoś nadużycie xyz środa, 18, październik 2017 00:54 Link do komentarza
 • Hiobowski

  Hiobowski
  Aleś dał do pieca z tym kościołem. To, że ty musisz bić pokłony przed jakimś wyimaginowanym stworem, nie oznacza że inni to muszą robić.

  Zgłoś nadużycie Maciekk wtorek, 17 październik 2017 14:59

  "Maciusiu K" - do którego stwora mamusia uczyła Cię mówić paciorek wieczorem?
  Do Lenina, Stalina czy Hitlera.
  Pij piwsko jedz śledzie a będziesz jak niedźwiedź, później z picia przyjdzie cukrzyca obetną Ci stopę cukrzycową i zaczniesz modlić się do stwora o zdrowie. Potem cukrzyca zaatakuje drugą stopę i nawet nie będzie jak klęknąć żeby pomodlić się do stwora jak uczyła mamusia.

  Zgłoś nadużycie Hiobowski wtorek, 17, październik 2017 19:12 Link do komentarza
 • MAKA

  ZOSTAWCIE TYTANICA!

  Zgłoś nadużycie MAKA wtorek, 17, październik 2017 18:38 Link do komentarza
 • Sale Sutton

  Zwisa mi i powiewa czy będzie zakaz wjazdu na rynek czy też nie. Z każdego parkingu jest tam blisko. Jedyne co może wkurzać to opłaty w parkometrach, które nie dają mi możliwości zaparkowania na 5, 10 czy 15 minut, tylko 30 albo godzina i wielokrotność. A co jak chcę podskoczyć do bankomatu po gotówkę? Zostawiam samochód i idę się szwendać pozostałe 40 minut bez celu po rynku, bo dlaczego mam stracić 3 pln? Gdyby były stawki do 30 minut to rotacja aut w rynku na parkingach byłaby większa, a tak mamy zapchany rynek, i niby kupujących oglądaczy.

  Zgłoś nadużycie Sale Sutton wtorek, 17, październik 2017 16:49 Link do komentarza
 • Ursus

  Ten lokal tworzy historię!!!! Obudzcie sie ! Jakie samochody ? Te trzy miejsca parkingowe zamiast miejsca relaksu dla ludzi ? Co za bzdury opowiada 'radny' . Jak można mieć takie przyziemne, totalnie oderwane od rzeczywistości myślenie! Brawo dla właściciela za lokal ! Jeden z najlepszych w Krosnie, jak nie najlepszy ! Pyszne jedzenie, zawsze pełna kultura ze strony personelu, wyśmienite drinki i atmosfera. Szefostwo chucha i dmucha na każdy detal dotyczący lokalu, niedowiary ze miasto w ogóle traci czas żeby dyskutować zamiast wesprzeć takie inicjatywy !!!!!! "Chlanie piwska' typowy czereśniak który daje sobie prawo do oceny lokalu w którym nie był. Obłęd

  Zgłoś nadużycie Ursus wtorek, 17, październik 2017 16:47 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?