KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Masz 50-69 lat? Zrób bezpłatną mammografię w Krośnie

Niespełna 40 procent uprawnionych  Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Bezpłatne badania będą wykonywane w Krośnie 8 i 9 listopada.

REKLAMA


Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50-69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek - dodaje.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się 8 i 9 listopada przy Hali Sportowo-Widowiskowo MOSiR Krosno, ul. Bursaki 29.

Badanie trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

red.

  • autor: red.

1 komentarz

  • zniesmaczona

    mammografia to najskuteczniejsza metoda PROFILAKTYKI raka piersi mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka

    Jeśli wykrycie JUŻ ISTNIEJĄCEGO nowotworu TO PROFILAKTYKA, to gratuluję pani z tytułem DOKTORA wiedzy z zakresu zrozumienia pojęcia "profilaktyki"

    Zgłoś nadużycie zniesmaczona czwartek, 19, październik 2017 20:52 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?