Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krośnieński szpital otrzyma dofinansowanie na sprzęt medyczny

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Nowoczesny sprzęt medyczny trafi do Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie. Ministerstwo Zdrowia przyznało środki finansowe na wyposażenie oddziału kardiologii i oddziału noworodkowego.

REKLAMASzpital w Krośnie ma otrzymać ponad 600 tysięcy złotych w ramach programu polityki zdrowotnej pn. "Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo - Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020". Z pozyskanego dofinansowania zostanie zakupiony mobilny aparat RTG z ramieniem C wysokiej klasy służących procedurom wewnątrznaczyniowym.

Nowy aparat trafi do pracowni elektrofizjologii mieszczącej się w Oddziale Kardiologicznym z Ośrodkiem Implantacji Stymulatorów Serca. Obecnie posiadany, podobnej klasy sprzęt, zostanie przesunięty na blok operacyjny pod potrzeby zabiegów chirurgii naczyniowej, co pozwoli na poszerzenie spektrum dotychczas realizowanych operacji.

Aparat wykorzystywany jest głównie do wszczepiania kardiowerterów defibrylatorów. Takich zabiegów w Krośnie wykonuje się około 200 rocznie.

Szpital obecnie oczekuje na podpisanie umowy z ministerstwem. Sprzęt powinien być zakupiony do 20 grudnia 2017 r. Łączna szacunkowa wartość zadania wynosi około 750 tysięcy złotych.

Ponad 650 tysięcy złotych dla noworodków
Szpital otrzyma również środki finansowe w kwocie ponad 650 tys. zł z rezerwy celowej budżetu państwa na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodków.

Z przyznanych środków zostaną zakupione m.in: inkubatory, respiratory, pulsoksymetry, kardiomonitory, pompy infuzyjne.

red.

  • autor: red.

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj