KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieński szpital otrzyma dofinansowanie na sprzęt medyczny

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Nowoczesny sprzęt medyczny trafi do Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie. Ministerstwo Zdrowia przyznało środki finansowe na wyposażenie oddziału kardiologii i oddziału noworodkowego.

REKLAMA


Szpital w Krośnie ma otrzymać ponad 600 tysięcy złotych w ramach programu polityki zdrowotnej pn. "Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo - Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020". Z pozyskanego dofinansowania zostanie zakupiony mobilny aparat RTG z ramieniem C wysokiej klasy służących procedurom wewnątrznaczyniowym.

Nowy aparat trafi do pracowni elektrofizjologii mieszczącej się w Oddziale Kardiologicznym z Ośrodkiem Implantacji Stymulatorów Serca. Obecnie posiadany, podobnej klasy sprzęt, zostanie przesunięty na blok operacyjny pod potrzeby zabiegów chirurgii naczyniowej, co pozwoli na poszerzenie spektrum dotychczas realizowanych operacji.

Aparat wykorzystywany jest głównie do wszczepiania kardiowerterów defibrylatorów. Takich zabiegów w Krośnie wykonuje się około 200 rocznie.

Szpital obecnie oczekuje na podpisanie umowy z ministerstwem. Sprzęt powinien być zakupiony do 20 grudnia 2017 r. Łączna szacunkowa wartość zadania wynosi około 750 tysięcy złotych.

Ponad 650 tysięcy złotych dla noworodków
Szpital otrzyma również środki finansowe w kwocie ponad 650 tys. zł z rezerwy celowej budżetu państwa na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodków.

Z przyznanych środków zostaną zakupione m.in: inkubatory, respiratory, pulsoksymetry, kardiomonitory, pompy infuzyjne.

red.

  • autor: red.

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?