KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowe "aktywne przejścia" dla pieszych

Nowe "aktywne przejścia" dla pieszych Fot. KrosnoCity.pl

Sposób na feralne przejście przez "obwodnicę"? W dwóch miejscach w Krośnie właśnie zainstalowano oznakowanie "aktywnych przejść dla pieszych".

REKLAMA


O feralnym przejściu przez tzw. "obwodnicę" informowaliśmy już kilka razy. Zobacz: Nowe oznakowanie na fatalnym przejściu

W krótkim odstępie czasu doszło tam do kilku bardzo groźnych zdarzeń, w tym z udziałem autobusu i potrąceniem pieszego.

Czy nowe aktywne oznakowanie poprawi sytuację?


W ciągu DK28 na przejściach dla pieszych między skrzyżowaniem z ul. Grodzką, a węzłem łączącym DK28 z osiedlem Traugutta oraz na przejściu dla pieszych przy cmentarzu (między skrzyżowaniami z Grodzką i Lwowską) zainstalowano 8 znaków aktywnych D-6.

- Znaki poprzez sygnały świetlne będą informowały kierowcę o pieszym, który znajduje się w rejonie przejścia. Rozwiązanie ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Efekt funkcjonowania elementów BRD będzie podlegał monitorowaniu i ewentualne dalsze działania będą zależne od wyników obserwacji - informuje Joanna Sowa, rzecznik prezydenta Krosna.

Jak Wam się podoba nowe rozwiązanie?

pd

 • autor: pd

4 komentarzy

 • oiu

  No to teraz będzie można mandaciki wystawiać - najlepiej dać ograniczenie do 50 km/h, którego jak stwierdziłem nikt nie przestrzega zamiast definitywnie rozwiązać problem poprzez likwidację przejścia lub budowę kładki. Ps. ciekawe który z mieszkańców pobliskich bloków ma układy że to przejście nadal funkcjonuje.

  Zgłoś nadużycie oiu niedziela, 22, październik 2017 11:25 Link do komentarza
 • Cień adama

  Dokładnie shadow.Co na to poseł B i senator P?

  Zgłoś nadużycie Cień adama sobota, 21, październik 2017 13:50 Link do komentarza
 • Hiobowski

  Wielu kierowców nie umie jeździć defensywnie czyli po prostu sypie ile wlezie. Natomiast około 50% kierowców (zwłaszcza pań - bo ta populacja tak ma), patrzy zbyt blisko przez co są zaskoczone i późno dostrzegają zmieniające się warunki na drodze. W dodatku 90% populacji nie wie, że wraz ze wzrostem prędkości zawęża się pole widzenia. Dla przykładu kierowca jadący z prędkością 140 km/h widzi tylko 30% natomiast droga hamowania wydłuża się czterokrotnie.
  Tego nie uczą, albo rzadko uczą na kursie prawa jazdy.

  Zgłoś nadużycie Hiobowski sobota, 21, październik 2017 13:35 Link do komentarza
 • Nwo24adriN

  Nie chodzi o poprawę bezpieczeństwa tylko o kontrole społeczeństwa ktora juz działa z powodzeniem,Angole to doprowadzili do mistrzostwa.tzw total surveillence.Czas na zmiany(na stołkach)xd

  Zgłoś nadużycie Nwo24adriN sobota, 21, październik 2017 13:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?