Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Krosno wycofuje się z poszerzenia granic?

Krosno wycofuje się z poszerzenia granic? Fot. Google

Prezydent Krosna chciał zakupić "lotnisko Iwonicz" w gminach Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne, a następnie przyłączyć te tereny do Krosna. Na ekspansję nie godzi się Miejsce Piastowe. Wójt postanowił skorzystać z prawa z pierwokupu terenu. Plany ekspansji Krosna upadły?

REKLAMAO planach ekspansji terytorialnej Krosna informowaliśmy jeszcze w sierpniu: Ekspansja Krosna: prezydent i radni chcą nowych terenów

Prezydenci i skarbnik Miasta przekonywali, że zakupiony teren zmieni przeznaczenie, zostanie zainwestowany, a wpływy zasilą budżet Krosna. Piotr Przytocki twierdził, że jest to działanie długofalowe, a wszelkie przeszkody uda się pokonać.


Fot. Google

Od razu okazało się, że sąsiedni wójtowie są przeciwni zmianom granic: Nie ma zgody na poszerzenie Krosna. Sąsiednie gminy nie ustąpią

Miejsce Piastowe podjęło zdecydowane kroki. Wójt Marek Klara jest gotów utrzymać granice gminy nawet kosztem odłożenia w czasie inwestycji. Na nadzwyczajnej sesji gminy Miejsce Piastowe, która odbyła się w poniedziałek (23 października), radni jednomyślnie opowiedzieli się za obroną terytorium swojej gminy. Podjęli decyzję o skorzystaniu z prawa pierwokupu 37 ha lotniska leżących w obrębie gminy.

Na ten cel gmina gotowa była przeznaczyć 3 mln złotych, nawet kosztem innych inwestycji i pożyczki. Już dwa dni później (25 października) Krosno i bank rozwiązały umowę przedwstepną dotycząca zakupu lotniska. Taką informację wójt otrzymał od notariusza, zanim gmina Miejsce Piastowe zdążyła skorzystać z prawa pierwokupu.

- Jest tak, jakby tematu nigdy nie było. Nie możemy skorzystać z prawa pierwokupu, bo nie ma transakcji - mówi wójt Miejsca Piastowego, Marek Klara.

Jakie będą dalsze losy “lotniska Iwonicz”? Będziemy informowali na bieżąco.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • lupo57

    Wójt Miejscowego to typowy PIS-owski kacyk więc ma poparcie na górze nic więc dziwnego, że Prezydent Przytocki rezygnuje z całkiem sensownej operacji

    Zgłoś nadużycie lupo57 czwartek, 26, październik 2017 22:46 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj