KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Żołnierze Wojsk Terytorialnych złożą przysięgę w Krośnie

Żołnierze Wojsk Terytorialnych złożą przysięgę w Krośnie Fot. st. chor. szt. Grzegorz Litwin

W niedzielę na krośnieńskim rynku blisko 380 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę na sztandar. Prezydent Krosna, starosta powiatu i dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zapraszają mieszkańców do udziału w tym ważnym wydarzeniu w życiu żołnierza.

REKLAMA


Taktyka, strzelanie, pierwsza pomoc na polu walki i terenoznawstwo to przedmioty, które w czasie ostatniej tury szesnastodniowego szkolenia podstawowego kończą realizować żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza CIEPLIŃSKIEGO. Równocześnie w brygadzie trwały szkolenia wyrównawcze i rotacyjne.

W niedzielę (29 października) o godz. 11.00 na krośnieńskim rynku nastąpi ukoronowanie ich ciężkiej pracy. Blisko 380 żołnierzy złoży uroczystą przysięgę na sztandar. Wcześniej, o godzinie 9.00 wezmą udział we mszy świętej, która odbędzie się w kościele parafialnym, Bazylice Kolegiackiej Św. Trójcy w Krośnie. Całej uroczystości będzie towarzyszyła Orkiestra Garnizonowa z Rzeszowa.

Utrudnienia w ruchu drogowym
W obrębie starego miasta w niedzielę pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. Już od godziny 5.00 wjazd do rynku będzie niemożliwy. Utrudnienia potrwają do godz. 15.00.

Przy wjazdach od strony ronda "Solidarności", Placu Konstytucji i ulicy Zjazdowej zostaną ustawione zapory drogowe oraz znaki "zakazu ruchu".

Wyłączone będą także miejsca parkingowe i parkingi. Nie będzie można parkować pojazdów na ulicach: Słowackiego i Franciszkańskiej oraz na parkingach przy Portiusa, Legionów (przy stadionie Karpat) oraz przy ul. Okrzei (nad Wisłokiem).

Czasowe utrudnienia w ruchu drogowym pojawią się również podczas przemarszu wojska, który będzie się odbywał ulicami: Okrzei, Piłsudskiego przez rynek, Sienkiewicza, Wisłoczą i Legionów.

umk/pd

  • autor: umk/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?