KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno przyjmie ścieki z Dukli. Jest zgoda na porozumienie

Oczyszczalnia ścieków MPGK w Krośnie. Oczyszczalnia ścieków MPGK w Krośnie. Fot. Marcin Gnap

Będzie współpraca Krosna i Dukli w zakresie rozwiązywania problemu ścieków. Szacowane koszty wspólnej inwestycji to około 4 miliony złotych. Rada Miasta Krosna wyraziła zgodę na podpisanie porozumienia.

REKLAMA


Krośnieńscy radni jednogłośni przychylili się do podpisania porozumienia z Duklą, w sprawie zagospodarowania ścieków. Wymaga to wspólnej realizacji budowy kolektora tłocznego na terenie gminy Dukla i Miejsce Piastowe.

Szacowane łączne koszty kolektora, wraz z dokumentacją projektową, wynoszą około 4.000.000 zł. Zgodnie z przygotowaną treścią porozumienia gmina Dukla udzieli ze swojego budżetu dotacji celowej z przeznaczeniem na realizację inwestycji w wysokości 2.000.000 zł.

Dzięki kolektorowi możliwe będzie zagospodarowanie ścieków z gminy Dukla przez MPGK w Krośnie. Nie będzie zatem potrzeby budowy budzącej kontrowersje oczyszczalni w Wietrznie (gm. Dukla).

Mieszkańcy obawiali się degradacji okolicy i przykrych zapachów. Podkreślali, że w pobliżu znajduje się chętnie odwiedzany przez turystów Skansen Przemysłu Naftowego w Bóbrce.

MPGK Krosno uważało, że oczyszczalnia może zagrażać ujęciu wody w Szczepańcowej.

Wspólna inwestycja gmin i budowa kolektora powinna być odpowiedzią na te zagrożenia. Rada Miasta Krosna zagłosowała jednomyślnie "za" podpisaniem porozumienia.

Zobacz także: Gmina Dukla chce mieć oczyszczalnię. Obiekt może zagrażać ujęciu wody dla Krosna

pd

 • autor: pd

3 komentarzy

 • GrzegorzZima

  Adrian Dyzma na prezydenta

  Zgłoś nadużycie GrzegorzZima niedziela, 12, listopad 2017 23:28 Link do komentarza
 • Lato

  Może należy przeprowadzić referendum w tej sprawie a nie zbierać wszystkie zanieczyszczenia z całego powiatu i jeszcze okolicznych (śmieci z Sanoka itp )albo zmienić nazwę Krosno miasto szkła na Krosno miejsce składowania śmieci .Ale panowie radni i prezydenci już niedługo wybory to chyba wasza ostatnia kadencja

  Zgłoś nadużycie Lato niedziela, 12, listopad 2017 11:38 Link do komentarza
 • 1143 ALOE

  W Bóbrce nie chcą przykrych zapachów. W Krośnie nikt nie pyta mieszkańców. Może Portal napisze jakie szczęście czeka mieszkańców Krosna po decyzji Marszałka Województwa Podkarpackiego OS-I.7222.29.31.2017.MD z dnia 2017.10.20 zmieniającą decyzję OS-I.7222.27.7.2017.MD z dnia 2017.05.29 dotyczącą przeróbki biologicznej odpadów w tym odpadów zielonych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie. Napiszcie nie lękajcie się, pieniądze to nie wszystko.

  Zgłoś nadużycie 1143 ALOE sobota, 11, listopad 2017 21:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?