KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: nowe mieszkania socjalne na Tysiąclecia

Krosno: nowe mieszkania socjalne na Tysiąclecia Fot. KrosnoCity.pl

Przebudowa budynku odkupionego od huty pozwoliła na utworzenie 30 nowych mieszkań socjalnych w Krośnie. Zapewnienie tego typu lokali jest jednym z zadań gminy. Prezydent przy okazji oddania budynku podkreślał, że efekt udało się uzyskać względnie niskim kosztem.

REKLAMA


22 listopada uroczyście poświęcono i oddano do użytku 30 nowych mieszkań socjalnych w Krośnie. Zlokalizowane są w budynku przy ul. Tysiąclecia 11. Nowe mieszkania to efekt przebudowy budynku należącego wcześniej do huty szkła.

Pełna nazwa zadania brzmiała: "Przebudowa budynku mieszkalnego na budynek mieszkalny wielorodzinny z lokalami socjalnymi wraz z wewnętrzną instalacją gazową oraz budową parkingu na działce nr ewid. 3/14 w Krośnie, przy ul. Tysiąclecia 11 (obręb ewidencyjny Przemysłowa)". Inwestycję realizowano przez rok, od września 2016.

Budynek przy Tysiąclecia 11 to blok mieszkalny, trzykondygnacyjny w całości podpiwniczony, dwu-klatkowy. Każdy lokal ma własną kuchnię lub aneks kuchenny oraz łazienkę.

Mieszkania są w pełni wykończone i wyposażone:
- posadzki: pokoje, przedpokoje - podłogi drewniane, kuchnie, łazienki - płytki terakotowe,
- w kuchniach zainstalowano: kuchnie gazowe z piekarnikiem gazowymi, zlewozmywak z szafką i baterią,
- w łazienkach zamontowano: wanny/kabiny prysznicowe, umywalki,  miski ustępowe (kompakty).

Co istotne, każde z mieszkań zostało oddzielnie opomiarowane, na klatkach schodowych zainstalowano urządzenia pomiarowe energii elektrycznej, gazu oraz zimnej wody. Każdy mieszkaniec będzie płacił rachunki za siebie.

Do dyspozycji mieszkańców oddano parking na około 30 pojazdów osobowych, a w piwnicach budynku urządzono komórki lokatorskie.

Wartość zadania to 2.046.311,75 zł, w tym 920.840,29zł (45%) dotacja z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Budynek zlokalizowany jest w sąsiedztwie obiektów przemysłowych. Zdaniem TBS nie stanowi to jednak problemu, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami oddziaływanie huty musi się zamknąć na jej terenie. Z okien budynku bardziej słychać przejeżdżające auta, niż sąsiednią hutę.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?