KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowy Styl TOP Pracodawcą w Polsce 2017

Wzorcowe zarządzanie zasobami ludzkimi oraz znaczący wpływ na rozwój gospodarczy regionu i kraju - to główne przesłanki wyboru TOP 10 Pracodawców w Polsce, nagród przyznanych przez Grupę PTWP. Grupa Nowy Styl została jednym z laureatów konkursu.

REKLAMA


- Ten projekt został poświęcony pracodawcom - tym, dla których dynamiczne zmiany na rynku pracy stanowią szczególne wyzwanie. To oni bowiem wskazują, w jaki sposób skutecznie zarządzać zasobami pracy, jak motywować, by stać się cenionym na rynku pracodawcą - cenionym przez pracowników i pożytecznym z punktu widzenia rozwoju miasta i regionu - mówił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, podczas gali wręczenia nagród w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

- Nie ma gotowych recept. Trzeba z jednej strony być otwartym na to, co przynosi rynek, ale z drugiej szukać własnych dróg rozwoju, wpisujących się w kulturę organizacyjną - mówiła Justyna Wulf, dyrektor personalna Grupy Nowy Styl, odbierając statuetkę.

Jak deklaruje Grupa Nowy  Styl, u podstaw działań firmy leży założenie, że satysfakcja pracowników buduje jej innowacyjność i konkurencyjność, dlatego stale inwestuje w bezpieczne i atrakcyjne warunki pracy oraz rozwoju. Szkoli, pobudza innowacyjność, buduje kulturę bezpieczeństwa i stwarza wygodne miejsca pracy. Stawia też nacisk na silną kulturę organizacyjną, aby mieć pewność, że bez względu na rolę w firmie czy kraj pochodzenia, pracowników łączy wspólna misja oraz wyznawane wartości: ambicja, uczciwość, pokora i tolerancja. To one są podstawą relacji z klientami i partnerami, a także wewnątrz organizacji.

W Grupie Nowy Styl w Polsce pracuje 3200 osób i ponad 6000 na świecie. Jesteśmy jednym z dominujących pracodawców Podkarpacia, zatrudniając niecałe 3100 pracowników z Krosna, Jasła i okolicznych miejscowości. Tutaj mieści się 5 zakładów produkcyjnych, w których pracę znajdują pracownicy bezpośrednio produkcyjni oraz konstruktorzy, technolodzy, specjaliści ds. jakości czy logistyki, a także Centrum Badawczo-Rozwojowe. Tu też mieszczą się centra administracyjno-handlowe, gdzie pracują specjaliści wsparcia sprzedaży obsługujący 17 rynków zagranicznych, na których działa i sprzedaż krajową, menadżerowie produktu, specjaliści ds. obsługi projektów, HR, IT, księgowości czy finansów.

- Jesteśmy świadomi swojej roli na lokalnym rynku pracy, dlatego blisko współpracujemy ze szkołami w przygotowaniu absolwentów: uczelniami wyższymi i szkołami zawodowymi z Podkarpacia, ale też Małopolski i Mazowsza. Systematycznie i na coraz większą skalę organizujemy praktyki zawodowe, studenckie, absolwenckie oraz dyplomowe. Podczas konferencji i spotkań ze studentami dzielimy się naszą wiedzą branżową i doświadczeniem biznesowym - dodaje Alina Szastok.

Nagrody TOP Pracodawca w Polsce zostały wręczone podczas gali towarzyszącej konferencji i targom PulsHR_Day w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Laureatów wyłoniła kapituła konkursu, w skład której weszli profesjonaliści ze świata biznesu, edukacji i HR-u.

Pozostali laureaci to firmy: Capgemini, Siemens, Budimex, Volvo Polska, Kompania Piwowarska, CD Projekt, 3M Poland, Grupa  PwC Polska, Asseco Poland i Grupa Orbis.

ns

  • autor: ns

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?