Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala

Piotr Lenik. Piotr Lenik. Fot. KrosnoCity.pl

Zakończyły się rozmowy zarządu województwa z dyrektorem szpitala w Krośnie, Piotrem Lenikiem. Marszałek ogłosił, że misja dyrektora zakończy się 18 grudnia. Dyrektor odchodzi za porozumieniem stron.

REKLAMA8 grudnia Urząd Marszałkowski województwa Podkarpackiego ogłosił, że Piotr Lenik kończy misję dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jana Pawła II w Krośnie z dniem 18 grudnia. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło za porozumieniem stron.

Marszałek dodaje, że od dnia 19 grudnia pełniącym obowiązki dyrektora szpitala będzie Piotr Czerwiński, dotychczas zastępca do spraw ekonomicznych szpitala. Nowy dyrektor zostanie wyłoniony w drodze konkursu.

Piotr Lenik był dyrektorem krośnieńskiego szpitala przez 5 i pół roku, wyłoniony w drodze konkursu, blisko 6 lat temu. Zobacz: Czy doktor ekonomii uzdrowi szpital?

- Moja kadencja była określona w ramach czasowych od 19 czerwca 2012 roku do 19 czerwca 2018 roku - mówi Piotr Lenik. - Za porozumieniem stron została skrócona do 18 grudnia 2017 roku - dodaje dyrektor.

Mówi też o przyczynach. - Końcem listopada ogłosiliśmy konkurs dla lekarzy ginekologów i położników, których potrzebujemy w związku z realizowanym w krośnieńskim szpitalu projekcie “Kobieta i Dziecko”. Zapytania skierowaliśmy do wszystkich lekarzy tych specjalizacji na Podkarpaciu, w tym do pracowników innych szpitali wojewódzkich - relacjonuje Piotr Lenik.

To działanie zostało uznane za zagrożenie destabilizacją pracy innych szpitali, niezgodne z przyjętą polityką zarządu województwa. - Nie taki był nasz zamiar, ale moje wyjaśnienia nie zostały przyjęte, stąd decyzja o rozwiązaniu stosunku pracy za porozumieniem stron - podsumowuje Piotr Lenik.

Wspomniany projekt “Kobieta i Dziecko” jest bliski zakończenia. Pierwszy etap oddano pod koniec września. Zobacz: "Porody w godnych warunkach" - w szpitalu zakończono I etap inwestycji. W przyszłym tygodniu planowane jest zakończenie remontu oddziału dziecięcego. W połowie stycznia gotowe będą kolejne elementy projektu, w tym gabinet mammografii i gabinet biopsji.

- Będzie to kompleksowe zakończenie projektu wartego 20 milionów złotych - podkreśla Piotr Lenik.

To nie wszystkie plany szpitala. W 2018 roku przewidywane jest rozdzielenie kontraktów na dziecięca okulistykę i laryngologię. Dzięki temu szpital awansuje w “sieci szpitali”. Szpital przygotowuje się do otwarcia nowych oddziałów: oddziału chorób zakaźnych, który ma powstać na dawnym bloku operacyjnym przy ul. Grodzkiej i pododdziału geriatrycznego. To będą już zadania dla nowej dyrekcji.

pd

 • autor: pd

7 komentarzy

 • stachu

  Nareszcie , ino czemu tak długo był na stołku?

  Zgłoś nadużycie stachu sobota, 09, grudzień 2017 10:10 Link do komentarza
 • Jops

  Jak pana dyrektora nie ma to myślę że jeszcze by się przydało zwolnić kadry dwie gwiazdy które tylko zdjęcia sobie robią

  Zgłoś nadużycie Jops piątek, 08, grudzień 2017 21:05 Link do komentarza
 • CoToDa

  Znam takiego co wojowała z podwładnymi

  Zgłoś nadużycie CoToDa piątek, 08, grudzień 2017 20:50 Link do komentarza
 • QNA

  Zatroskany
  Nie wiesz, co piszesz ! Dobrze funkcjonuje ??? Funkcjonuje TYLKO dzięki kolejnym kredytom ! Dyrektor PL jest specyficzną osobą , BARDZO specyficzną ! Jak znalazł się ktoś na jego "celowniku" nie było zmiłuj (czasem za małe przewinienia) Mam kilka osób znajomych, którzy pracują w szpitalu to co opowiadają, nie mieści się w głowie ! I jeszcze jedno PL nie jest z PIS !

  Zgłoś nadużycie QNA piątek, 08, grudzień 2017 16:50 Link do komentarza
 • janek

  Co dobrze funkcjonuje , obsługi brak ,pielegniarek brak,techniczne sprawy w dołku chyba dobrze funkcjionuje rozrastanie swoich ludzi z administracji i P.Sz z premiami fakacyjnymi ,odbiorów i kwartalnych a by ludzi trzymać w ryzach i zniszczyć psychycznie!!

  Zgłoś nadużycie janek piątek, 08, grudzień 2017 16:43 Link do komentarza
 • Zatroskany

  To chyba jakiś żart. Jedna z glupszych decyzji w historii tej placówki. Po co niszczyć to co dobrze funkcjonuje ?

  Zgłoś nadużycie Zatroskany piątek, 08, grudzień 2017 15:34 Link do komentarza
 • wściekły wilk

  Nie trzeba było wojować z pracownikami :) Ale no tak za nic się ich ma i miało :) i z drogi pantoflowej jak to się namawiało aby zapisać się do partii rządzącej :) Teraz będzie spokój i w końcu normalnie

  Zgłoś nadużycie wściekły wilk piątek, 08, grudzień 2017 14:51 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj