KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dotacje na "czystą energię"

Krosno i Krościenko Wyżne uzyskały dofinansowanie do instalacji systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych na swoim terenie. Dzięki temu mieszkańcy mogą skorzystać z 16 rodzajów instalacji. Nadal przyjmowane są wnioski.

REKLAMA


Kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, kotły na  biomasę i pompy ciepła - łącznie  szesnaście rodzajów urządzeń służących wytworzeniu energii odnawialnej - są dostępne dla mieszkańców Krosna i Krościenka Wyżnego w ramach projektu dofinansowanego w ok. 70%  ze środków unijnych. Nabór wniosków jest otwarty.

- Proponujemy mieszkańcom Krosna kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne - a więc baterie słoneczne produkujące prąd, kotły na biomasę i pompy ciepła - mówi Piotr Przytocki, prezydent Krosna. - Są one dostępne z dofinansowaniem i co najważniejsze, są jeszcze wolne miejsca na listach - dodaje prezydent.

- Wkład własny poszczególnych beneficjentów, w związku z przepisami podatkowymi, jest zależny od miejsca zainstalowania paneli fotowoltaicznych czy kolektorów. Ostateczna wysokość kosztów będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu, które planujemy na przełomie stycznia i lutego 2018 roku - mówi Krzysztof Smerecki, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w Krośnie.

- Trzeba jednak zaznaczyć, że koszty te uwzględniają nie tylko dostawę urządzenia, ale jego montaż, uruchomienie, ubezpieczenie, gwarancję i ewentualne naprawy przez 5 kolejnych lat. Są więc one bardzo atrakcyjne w stosunku do cen rynkowych - podkreśla naczelnik.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny złożyć wniosek w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta przy ul. Staszica 2 (pok. 28).

- Jeżeli nie jesteście Państwo zdecydowani, albo nie jesteście pewni jakie urządzenie będzie optymalne do potrzeb gospodarstwa domowego, nasi pracownicy służą pomocą i doradztwem - mówi naczelnik Smerecki.

Szczegółowe informacje możecie uzyskać pod numerem telefonu 13 47 43 629, pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście, w pokoju nr 28, w budynku urzędu miasta przy ul. Staszica 2 w Krośnie. Informacje dostępne na stronie www.krosno.pl/czysta-energia

um/red.

  • autor: um/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?