KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: PiS oddaje Komisję Rewizyjną

Krosno: PiS oddaje Komisję Rewizyjną Fot. Piotr Dymiński

Krosno odchodzi od zasady, że przewodniczącym Komisji Rewizyjnej zawsze będzie radny opozycji. Stało się tak na wyraźne życzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości, który dobrowolnie oddał to stanowisko.

REKLAMA


W 2017 roku, radny Bogdan Józefowicz (PiS) w związku z objęciem stanowiska prezesa Karpat Krosno, zrzekł się mandatu radnego. Mandat wygasił komisarz wyborczy w Krośnie, sędzia Arkadiusz Trojanowski. Zobacz: Zmiana w składzie Rady Miasta. Odchodzi radny PiS

Bogdan Józefowicz w Radzie Miasta pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Po jego odejściu konieczne było uzupełnienie składu i wybór nowego przewodniczącego.

Zadaniem komisji jest kontrolowanie funkcjonowania organów Miasta i podległych mu jednostek. Komisja przeprowadza liczne kontrole. W Krośnie obowiązuje od pewnego czasu niepisana zasada, że przewodniczącym tej komisji będzie radny opozycji.

Podczas ostatniej sesji w 2017 roku uzupełniono skład. Na miejsce Bogdana Józefowicza, nowym członkiem komisji został radny Paweł Krzanowski (lider Klubu PiS). Tę kandydaturę zaproponował Przewodniczący Rady Miasta - Zbigniew Kubit (Klub Samorządne Krosno).

Zbigniew Kubit przypomniał, że umownie - przewodniczącym Komisji Rewizyjnej będzie przedstawiciel największego klubu opozycyjnego. Największym w Krośnie jest klub - Prawo i Sprawiedliwość. Radny Paweł Krzanowski (PiS), któremu zaproponowano kierowanie komisją odmówił. Podobnie odmówił drugi radny Klubu PiS, będący członkiem komisji - Sławomir Bęben.

Radny Bęben podkreślił, że po odejściu Bogdana Józefowicza bardzo sprawnie obowiązki przejął jego zastępca - Witold Skiba (Samorządne Krosno).

Paweł Krzanowski dodał, że pozostało jeszcze tylko kilka miesięcy kadencji, a następnie w imieniu Klubu zaproponował, aby Witold Skiba kontynuował pracę jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

- Rozumiem Panów argumenty, ale legną w gruzach nasze wcześniejsze ustalenia - powiedział Zbigniew Kubit. - Skoro państwo macie zaufanie do Klubu Samorządne Krosno i do radnego Skiby, a ja nie mam wątpliwości, że możecie mieć zaufanie, to nie będziemy tego tematu wałkować - podkreślał przewodniczący Kubit.

Witold Skiba wyraził zgodę na kandydowanie. Jednomyślnie został wybrany nowym przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.

Zobacz także: Krosno ma nowego radnego

pd

 • autor: pd

3 komentarzy

 • POdatNIK

  Decyzja świadczy o tym jaką mamy jakość opozycji. Bo jaka to opozycja która NIE CHCE patrzyć władzy na ręce????
  To dowód na to że PiS nie ma kadr do rządzenia w Krośnie. Świadczy też to o lenistwie. Po prostu należą jak wszyscy inni radni, do kółka wzajemnej adoracji - klepią co im władzę samorządowe podsuwają. Zero własnych inicjatyw i dawanie przyzwolenia na milionowe zadłużanie miasta.
  Dlatego nie idę na wybory bo nie ma na kogo głosować.

  Zgłoś nadużycie POdatNIK poniedziałek, 08, styczeń 2018 19:05 Link do komentarza
 • wyborca myślący

  Radny Paweł Krzanowski (PiS) - odmówił (?)
  Radny Sławomir Bęben (PiS) - odmówił (?)
  Czyżby panowie radni obawiają się, że będą musieli kontrolować siebie czy po prostu nie potrafią?
  Hmmm....!?

  Zgłoś nadużycie wyborca myślący poniedziałek, 08, styczeń 2018 17:56 Link do komentarza
 • Jarosław Mądry

  W Krośnieńskim PiS doszło do przewrotu pałacowego. Chłopcy chcę przeprowadzić zmianę warty. Pozbyto się już wszystkich, którzy mieli swoje zdanie, zostało samo politbiuro. Popytajcie na mieście, jakie hece dzieją się na Tkackiej.

  Zgłoś nadużycie Jarosław Mądry poniedziałek, 08, styczeń 2018 16:04 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?