Logo
Wydrukuj tę stronę

Krosno: PiS oddaje Komisję Rewizyjną

Krosno: PiS oddaje Komisję Rewizyjną Fot. Piotr Dymiński

Krosno odchodzi od zasady, że przewodniczącym Komisji Rewizyjnej zawsze będzie radny opozycji. Stało się tak na wyraźne życzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości, który dobrowolnie oddał to stanowisko.

REKLAMA


W 2017 roku, radny Bogdan Józefowicz (PiS) w związku z objęciem stanowiska prezesa Karpat Krosno, zrzekł się mandatu radnego. Mandat wygasił komisarz wyborczy w Krośnie, sędzia Arkadiusz Trojanowski. Zobacz: Zmiana w składzie Rady Miasta. Odchodzi radny PiS

Bogdan Józefowicz w Radzie Miasta pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Po jego odejściu konieczne było uzupełnienie składu i wybór nowego przewodniczącego.

Zadaniem komisji jest kontrolowanie funkcjonowania organów Miasta i podległych mu jednostek. Komisja przeprowadza liczne kontrole. W Krośnie obowiązuje od pewnego czasu niepisana zasada, że przewodniczącym tej komisji będzie radny opozycji.

Podczas ostatniej sesji w 2017 roku uzupełniono skład. Na miejsce Bogdana Józefowicza, nowym członkiem komisji został radny Paweł Krzanowski (lider Klubu PiS). Tę kandydaturę zaproponował Przewodniczący Rady Miasta - Zbigniew Kubit (Klub Samorządne Krosno).

Zbigniew Kubit przypomniał, że umownie - przewodniczącym Komisji Rewizyjnej będzie przedstawiciel największego klubu opozycyjnego. Największym w Krośnie jest klub - Prawo i Sprawiedliwość. Radny Paweł Krzanowski (PiS), któremu zaproponowano kierowanie komisją odmówił. Podobnie odmówił drugi radny Klubu PiS, będący członkiem komisji - Sławomir Bęben.

Radny Bęben podkreślił, że po odejściu Bogdana Józefowicza bardzo sprawnie obowiązki przejął jego zastępca - Witold Skiba (Samorządne Krosno).

Paweł Krzanowski dodał, że pozostało jeszcze tylko kilka miesięcy kadencji, a następnie w imieniu Klubu zaproponował, aby Witold Skiba kontynuował pracę jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

- Rozumiem Panów argumenty, ale legną w gruzach nasze wcześniejsze ustalenia - powiedział Zbigniew Kubit. - Skoro państwo macie zaufanie do Klubu Samorządne Krosno i do radnego Skiby, a ja nie mam wątpliwości, że możecie mieć zaufanie, to nie będziemy tego tematu wałkować - podkreślał przewodniczący Kubit.

Witold Skiba wyraził zgodę na kandydowanie. Jednomyślnie został wybrany nowym przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.

Zobacz także: Krosno ma nowego radnego

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021