Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Mandat zapłacisz kartą

Mandat zapłacisz kartą Fot. archiwum KWP Rzeszów

Policja wprowadza ułatwienie dla osób łamiących przepisy. Od 1 lutego podkarpaccy policjanci ruchu drogowego, na wyposażeniu podczas służb, będą się posługiwać terminalami płatniczymi. Kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić na miejscu podczas kontroli drogowej.

REKLAMAPodkarpaccy policjanci, pełniąc służbę na drogach województwa, będą od jutra korzystać z terminali płatniczych.

Sześć takich urządzeń ma krośnieńska "drogówka". Umożliwiają one płacenie kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku. Płatność kartą pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny.

- Jest to duże ułatwienie w przypadku obcokrajowców, którzy do tej pory musieli płacić mandat gotówką. W przeszłości wiązało się to na przykład z koniecznością udania się ze sprawcą wykroczenia do bankomatu - mówi asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP Krosno.

Wybór sposobu płatności za złamanie przepisów leży po stronie osoby ukaranej. Nadal w takiej sytuacji możemy tradycyjnie zapłacić mandat na poczcie.

Łącznie na Podkarpacie trafiło 100 terminali płatniczych. Policja informuje, że nie wszystkie patrole będą w nie wyposażone.

pd
Fot. archiwum KWP Rzeszów

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj