KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Po feriach rusza rekrutacja do szkół podstawowych

W poniedziałek po feriach rozpoczną się zapisy dzieci do klas pierwszych w krośnieńskich szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019.

REKLAMA


Od 12 lutego będzie można składać zgłoszenia w szkole obwodowej, w tym obwodzie, w którym dziecko zamieszkuje. Rekrutacja dla dzieci spoza obwodu szkoły rozpocznie się 22 lutego i potrwa do 13 marca.

Na stronie nabor.pcss.pl/krosno/szkolapodstawowa przez cały okres prowadzenia rekrutacji będą na bieżąco zamieszczane: formularze, informatory oraz poradniki dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów.

W zakładce dokumenty zamieszczona jest już uchwała rady miasta Krosna nr LV/1237/18 z dnia 26 stycznia 2018 r. w sprawie określenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Krosno dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły, ustalenia liczby punktów za te kryteria oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

W tej samej zakładce można znaleźć zarządzenie prezydenta miasta Krosna nr 1179/2018 z dnia 29 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Krosno.

Zarządzenie to określa terminy do klas pierwszych szkół podstawowych ogólnodostępnych i integracyjnych, terminy do oddziałów sportowych oraz terminy do oddziałów dwujęzycznych klasy VII szkoły podstawowej.

(umk), red.

  • autor: (umk), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?