KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Radiowa Jedynka gościła w Krośnie

Radiowa Jedynka gościła w Krośnie Fot. archiwum Programu 1 Polskiego Radia

W sobotę, 3 lutego w Krośnie gościli dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia. Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzili między innymi Centrum Dziedzictwa Szkła i Muzeum w Bóbrce. Wizyta odbyła się w ramach audycji "Jedyne takie miejsce", która pokazuje jak piękna jest Polska.

REKLAMA


W programie nie brakuje wędrówek ciekawymi szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsca w którym żyją. Warto włączyć Jedynkę w sobotę o 9 rano, żeby przekonać się jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i  jak wiele można "zobaczyć", słuchając radia.

- czytamy o audycji "Jedyne takie miejsce" na stronie portalu Polskiego Radia.


Zapowiadając audycje w Krośnie, Monika Tarka i Robert Kilen podkreślali, że:

to w Krośnie wyrabia się najwięcej szklanych rzeczy w Polsce. To miejsce jest również kolebką światowego przemysłu naftowego. To właśnie tu zaczęto wydobywać ropę naftową. To tutaj Ignacy Łukasiewicz, wynalazca lampy naftowej, założył pierwszą na świecie spółkę naftową.

O początkach istnienia Krosna opowiadała w programie Marta Rymar, miejski konserwator zabytków oraz Łukasz Stachurski, kustosz z Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Dziennikarze zwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła i Muzeum Podkarpackie. Gościli w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, we wsi Kopytowa, gdzie stoi niezwykły dwór - Muzeum Kultury Szlacheckiej, odwiedzili mury odrzykońskiego zamku i dwór Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Wspominali postać Ignacego Łukasiewicza, Roberta Portiusa i Jana Szczepanika oraz Aleksandra Fredry.

Audycję z Krosna możecie posłuchać na stronie radiowej Jedynki w materiale: Krosno - radiowa Jedynka w mieście szkła

mg

  • autor: mg

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?