KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pomóż Marzence poszkodowanej przez pijanego kierowcę

Po prawej stronie Sebastian i Marzena. Po prawej stronie Sebastian i Marzena. Fot. archiwum rodzinne

Marzenka jest najciężej poszkodowaną ofiarą wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę na ul. Kopernika w Krośnie. Przyjaciele rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, której celem jest pomoc Marzenie i jej braciom. Jeden z nich także odniósł poważne obrażenia.

REKLAMA


Marzenka, Sebastian i Mateusz wracali razem do domu. Podczas powrotu natrafili na swojej drodze na małego psa, który błąkał się po okolicy, postanowili pomóc zwierzakowi. W oczekiwaniu na Straż Miejską wjechał w nich rozpędzony samochód, prowadzony przez 22-letniego pijanego kierowcę. O samym wypadku informowaliśmy w KrosnoCity.pl, zobacz tutaj: 22-latek uderzył w trójkę rodzeństwa. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Wskutek nieszczęśliwego wypadku poważne obrażenia odniosło rodzeństwo - 24-letnia Marzenka i 29-letni Sebastian. Najgorszy jest stan dziewczyny: złamanie miednicy, liczne złamania żeber, a także obojczyków. Silne uderzenie doprowadziło do powstania podskórnej odmy płuc. Marzenka była utrzymywana przez lekarzy w śpiączce farmakologicznej. W szpitalu ustabilizowano jej miednicę, ale na tym nie koniec jej powrotu do zdrowia.

Ze względu na liczne obrzęki lekarze wstrzymują się od podejmowania decyzji o kolejnych operacjach, które najprawdopodobniej będą konieczne, aby Marzena mogła wrócić do sprawności fizycznej.  

Sebastian również trafił do szpitala z poważnym złamaniem nogi. Ma uszkodzoną kostkę boczną i liczne złamania kości piszczelowej. Obecnie przebywa w szpitalu, czeka na operację. Najstarszy brat, Mateusz zdołał odskoczyć. Fizycznie nie odniósł obrażeń, psychicznie jest w bardzo złym stanie.

W ten tragiczny sposób zakończyła się próba ratowania czworonoga, któremu nie było dane przeżyć tego wypadku.

Przyjaciele Marzenki, rodzice, narzeczony i najbliżsi proszą o pomoc dla poszkodowanego rodzeństwa. Zbiórka prowadzona jest w serwisie pomagam.pl/rodzenstwo - Jeżeli nie możesz wesprzeć Ich finansowo, proszę Cię o udostępnienie tej akcji  na wszelkich portalach społecznościowych, słownie wśród znajomych, a także w każdy inny sposób, aby historia Rodzeństwa z Krosna trafiła do każdego dobrego serca i pozwoliła im wrócić do zdrowia i sprawności - apeluje Agnieszka Turowska, organizatorka zbiórki.

pd, red.

 • autor: pd, red.

7 komentarzy

 • kat

  karma to jest dla kota

  Zgłoś nadużycie kat poniedziałek, 19, marzec 2018 11:16 Link do komentarza
 • EP

  Czegoś tu nie rozumiem, jaki to mechanizm sprawia, że osoba, ktorej zamknięto usta staje sie święta krową. Chyba chodzi o to, ze nie mogąc się wypowiedzieć, i mową nagrzeszyć z automatu staje sie swietą osobą, ale dlaczego od razu krową?

  Zgłoś nadużycie EP niedziela, 18, marzec 2018 19:45 Link do komentarza
 • x

  Tak się właśnie hoduje święte krowy.......zamykając usta innym

  Zgłoś nadużycie x niedziela, 18, marzec 2018 19:06 Link do komentarza
 • Anonim

  Za obrażanie publiczne też powinni karać. Nie wiecie nic a się wypowiadacie . A to jakie wcześniej chłopak miał sytuację to jest tylko jego i wyłącznie rodziny sprawa .
  Nie chcę nikomu źle życzyć ale karma zawsze wraca z podwójną siłą.

  Zgłoś nadużycie Anonim sobota, 17, marzec 2018 15:57 Link do komentarza
 • x

  MODERATOR: KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY. TREŚĆ ZAWIERA OBRAŹLIWE SFORMUŁOWANIA.

  Zgłoś nadużycie x czwartek, 15, marzec 2018 16:26 Link do komentarza
 • papi11

  To smutne że rodzeństwo leży w szpitalu, a ten *** w areszcie. Powinni go zlinczować za chlanie i wsiadanie za kółko. Jebane niedorozwoje.

  Zgłoś nadużycie papi11 środa, 14, marzec 2018 19:38 Link do komentarza
 • eKierowca

  Szczytny cel!

  Zgłoś nadużycie eKierowca środa, 14, marzec 2018 18:08 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?