Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Mechanik" z Krosna najlepszy na Motor Show

"Mechanik" z Krosna najlepszy na Motor Show Fot. archiwum ZSP nr 3 ("Mechanik")

Co roku w Poznaniu odbywają się Targi Motoryzacyjne Motor Show. Podczas tej imprezy uczniowie szkół średnich samochodowych z całej Polski mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej.

REKLAMAMiędzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Poznaniu - to największa w każdym roku impreza motoryzacyjna w Polsce. Właśnie tym targom towarzyszy Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej.

Finał XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej odbył się 6 kwietnia.

W rywalizacji brana jest pod uwagę nie tylko wiedza wynikająca z podstawy programowej dla technika pojazdów samochodowych ale przede wszystkim kluczowe umiejętności i wiedza przydatne w firmach motoryzacyjnych, bo to one są autorami zadań konkursowych. Eliminacje są tak skonstruowane, że uczniowie muszą pokazać nie tylko wysoki poziom wiedzy i umiejętności ale wszystko to co jest kluczowe w zakresie kompetencji na rynku motoryzacyjnym.

W tym Turnieju krośnieńskiego "Mechanika" reprezentowała drużyna w składzie: Hubert Adamski, Bartłomiej Kielar i Daniel Pachana wytypowana na podstawie rozgrywek wewnątrzszkolnych.

Do eliminacji półfinałowych przystąpiło ok 200 uczniów z ponad 57 szkół samochodowych w Polsce. Uczniowie musieli prawidłowo odpowiedzieć na 60 pytań. Okazało się, że wśród wytypowanych przez Komisję 10 najlepszych uczniów technikum znaleźli się zawodnicy z krośnieńskiej szkoły: Daniel Pachana i Bartłomiej Kielar odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu.

Po części teoretycznej przyszedł czas na część trudniejszą bo praktyczną. Należało prawidłowo rozwiązać pięć zadań przygotowanych przez organizatorów Turnieju, a dotyczących problemów mechatronicznych występujących we współczesnych pojazdach. Uczniowie "Mechanika" obronili swoje punktowane miejsca. Bartek Kielar oraz Daniel Pachana nie pozostawili żadnych złudzeń oraz szans konkurencji.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji:
- Daniel Pachana: I miejsce,
- Bartłomiej Kielar: II miejsce,
- Hubert Adamski: XXII miejsce.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie ("Mechanik") zajął I miejsce zdobywając tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2018 w tym turnieju. Opiekunami uczniów byli: Piotr Boś i Krzysztof Karkut.

Punktacja końcowa - zobacz tutaj.

(zsp3), red.
Fot. archiwum ZSP  nr 3 ("Mechanik")

2 komentarzy

  • Piotr Kret

    Ciekawe czy w szkole uczą etyki zawodu, mechanicy się wyszkolą teoretycznie i praktycznie, ale potem zajmują się biznesem, wiedzą jak naprawić i co trzeba przy okazji zepsuć żeby doić klienta ile się da, a przy tym części podmieniają. Przykre to jest że nie ma uczciwych mechaników, lawety jeżdżą jedna za drugą, klienci szukają dobrego mechanika, płacą i biznes się kręci. Gratuluję szkole, nauczycielom, chłopaków proszę o uczciwość a klientów wam nie zabraknie, szacunek zyskacie i satysfakcję z dobrze wykonanej roboty, powodzenia !!!

    Zgłoś nadużycie Piotr Kret piątek, 20, kwiecień 2018 18:16 Link do komentarza
  • andrij

    brawo!

    Zgłoś nadużycie andrij piątek, 20, kwiecień 2018 15:40 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj