KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ile zarabia prezydent Krosna?

Piotr Przytocki, prezydent Krosna. Piotr Przytocki, prezydent Krosna. Fot. Karol Słomka

"Super Ekspres" porównał zarobki prezydentów miast w Polsce, a serwis Interia na tej podstawie opublikował informację, że prezydenci mniejszych miast zarabiają nieraz więcej niż włodarze największych metropolii. W tej informacji wspomniano prezydenta Krosna. Urząd Miasta Krosna dementuje jednak kwotę podawaną przez Interię.

REKLAMA


Według Interii nasz prezydent wyprzedza pod względem zarobków takich włodarzy jak prezydent Krakowa - Jacek Majchrowski, prezydent Gdańska - Paweł Adamowicz, prezydent - Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, czy prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz.

Urząd Miasta Krosna informuje jednak, że podawana przez Interię kwota zarobków prezydenta Krosna jest zawyżona.

- Zarobki prezydenta brutto 12 362 zł - informuje Joanna Sowa, rzecznik prezydenta miasta. To kwota prawie o 3000 złotych niższa niż podawana przez Interię! Zarazem niższa niż podawana przez serwis kwota zarobków prezydentów największych miast.

Wynagrodzenie Piotra Przytockiego nie zmienia się od kilku lat. Pod koniec 2010 roku radni Krosna wstrzymali się z podwyżkami dla prezydenta, gdyż w związku z podwyżkami opłat nakładanych na mieszkańców chciano uniknąć negatywnych reakcji. "Okres jest niespecjalny do tego typu działań i informacji" - powiedział ówczesny przewodniczący komisji budżetowej. Zobacz: Nie będzie podwyżki dla prezydenta… na razie

Nie wiemy jaką metodologię stosował "Super Ekspres" przy podawaniu wartości wynagrodzenia prezydentów miast. Nie jest wykluczone, że sięgnięto po dane z powszechnie dostępnych na stronach BIP oświadczeń majątkowych i "przeliczono ręcznie" na średnie wynagrodzenie miesięczne. Roczne dochody z tytułu wynagrodzenia prezydentów na podstawie oświadczeń za 2016 rok prezentują się następująco:

- Jacek Majchrowki: 156 960, 79 zł,
- Hanna Gronkiewicz Waltz: 159 365,78 zł,
- Paweł Adamowicz: 160 766, 86 zł,
- Rafał Dutkiewicz: 171 778,08 zł,
- Piotr Przytocki: 186 073,24 zł.

Należy zauważyć, że w przypadku Piotra Przytockiego wynagrodzenie prezydenta jest praktycznie jedynym źródłem dochodu, podczas gdy pozostali wymienieni prezydenci mają na ogół inne, niemałe dochody np. jako wykładowcy akademiccy (np. Hanna Gronkiewicz-Waltz). Według oświadczeń zgromadzili też znacznie większy majątek.

Zobacz także: Oświadczenia majątkowe - Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna

pd

 • autor: pd

36 komentarzy

 • wybrakowany

  No i mamy częściową odpowiedź, kto zacz ten goździk. Typowy przedstawiciel grupy mieszkańców, do których według prokuratora Piotrowicza z Krosna adresowana jest oferta TVP Info. Mam tylko problem z nazwaniem tej grupy: Piotrowicz okreslił tą grupę jako szerokie grono z wyłączeniem ludzi inteligentnych, ktorych ten przekaz razi. Byli też tacy którzy nazwali tą grupę jełopami. Ale też w tym kręgu pojawiło się określenie "ciemny lud" (Kurski), pierwszy sort..., prawdziwy Polak, Polactwo.

  Zgłoś nadużycie wybrakowany środa, 02, maj 2018 21:18 Link do komentarza
 • gozdzik

  Kolejny zakonspirowany współpracownik Przytockiego zabrał głos, jesteście jak szarańcza.
  Prawda tak was boli.
  Powtarzam, ustawa regulująca pensie samorządowcom o którą zabiega Kaczor, sprowadzi was na ziemię.
  Ktoś musi trzymać za pysk tą hołotę.

  Kończymy tą jałową dyskusję.

  Zgłoś nadużycie gozdzik środa, 02, maj 2018 13:00 Link do komentarza
 • Zniesmaczony EP, prawnik i in.

  Goździk, jeśli wyzywasz kogoś rób to z otwartą przyłbicą. Niech ciemny lud sie dowie jaka twarz nosi czołowy szmalcownik i antysemita krośnieński. Póli co zachowujesz sie jak tchórz, atakujący z zza węgłła. Gwoli ścisłości, nie mam nic wspólnego z władzami Krosna, nie jestem jego mieszkańcem, razi mnie natomiast chamstwo niektórych jego mieszkańców, które znajduje ujście na łamach skądinąd interesującego i pożytecznego portalu Krosno City.

  Zgłoś nadużycie Zniesmaczony EP, prawnik i in. środa, 02, maj 2018 09:57 Link do komentarza
 • gozdzik

  Panie redaktorze Głód mam prośbę, jeżeli cenzuruje Pan niewygodne komentarze, prosiłbym aby zaznaczyć powód ich usunięcia .

  Przytocki czy to znaczy, że wyzywasz mnie na "wojenkę"

  Przyjmuję zaproszenie, niech "ciemny lud" dowie się kim naprawdę jesteś.

  Zgłoś nadużycie gozdzik środa, 02, maj 2018 01:28 Link do komentarza
 • Prawnik

  Szmalcowniku goździk, prezydenta Krosna twoje wypociny interesuja tyle co zeszłoroczny śnieg. Swoimi komentarzami obrażasz gospodarza Krosno City i jego czytelników. Twoimi groźbami dla ochrony dobrego imienia krośnian., powinny sie zająć odpowiednie słuzby. Wszak "goździk" i inni tego typu trole czytają zamieszczone pod miejscem na komentarz ostrzezeniem: "Szanowny Czytelniku! Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treść zamieszczonego wpisu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@krosnocity.pl lub użyj przycisku zgłoś nadużycie". Więc zawiadamiam. Stosowny paragraf mozna znaleźć w kk i kw.

  Zgłoś nadużycie Prawnik wtorek, 01, maj 2018 21:41 Link do komentarza
 • gozdzik

  Przytocki straszyć to możesz dzieci w przedszkolu, tą twoją paskudną gębą i" szrekowatym" uzębieniem.

  Zgłoś nadużycie gozdzik wtorek, 01, maj 2018 11:12 Link do komentarza
 • AF

  Właśnie, czy żyda zamordowałbyś własnoręcznie, czy tylko byś go sypnął. Na razie mowa o szmalcowniku w wersji drugiej, ale jak się rozwiniesz to i może z podobnymi sobie będziesz robił to w wersji pierwszej. A tak na marginesie, czy twój ostatni wpis nie stanowi groźby karalnej? Na razie jej spełnić nie możęsz, ale w sprzyjających warunkach... Gdy goździki i j...o ty sie skrzykną.

  Zgłoś nadużycie AF wtorek, 01, maj 2018 08:38 Link do komentarza
 • gozdzik

  Esteban Peres

  odsyłam do wikipedii kim był szmalcownik
  https://www.youtube.com/watch?v=Vujv5IwrR7U

  Ja takich jak Przytocki za całokształt krośnieńskich wałów, postawiłbym pod ścianą.

  Zgłoś nadużycie gozdzik wtorek, 01, maj 2018 00:10 Link do komentarza
 • Sprawdzam

  A gdzie są nasi pozostali dwaj prezydenci i zestawienie ich zarobków?
  Jeszcze się okaże, że dochody pana Piotra Przytockiego wcale do najwyższych nie należą ;)

  Zgłoś nadużycie Sprawdzam poniedziałek, 30, kwiecień 2018 23:23 Link do komentarza
 • Esteban Peres

  Niech sobie przypomnę, jak nazywano kreatury, które w czasie okupacji demaskowały Żydów. Goździku, czy nie nazywano ich szmalcownikami?

  Zgłoś nadużycie Esteban Peres poniedziałek, 30, kwiecień 2018 21:28 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?