KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Policja będzie miała kamery na mundurach?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Punkty sprzedaży alkoholu generują liczne interwencje Policji. Policja w Krośnie może też zostać wyposażona w kamery na mundury. Czy 22 czerwca będą dodatkowe patrole w miejscach gdzie gromadzi się młodzież kończąca rok szkolny?

REKLAMA


Radny Stanisław Czaja (SK) pytał czy na mundurach policjantów w Krośnie już pojawiły się kamery nagrywające interwencje.

- Kamerek nie mamy - odpowiedział komendant Leszek Buryła. Dodał, że tego typu urządzenia wykorzystują obecnie trzy garnizony Policji w Polsce. Poinformował, że chociaż opine policjantów są podzielone, to doświadczenia uzyskane w trzech pierwszych garnizonach spowodują wprowadzenie kamerek w całej Polsce.

- Jako komendant mogę stwierdzić, że to będzie pomocne rozwiązanie przy rozstrzyganiu kwestii spornych - powiedział komendant.

Pytano też o funkcjonowanie patroli Policji i wzrost udziału patroli pieszych.

- Liczba patroli spadła - przyznał komendant. Wyjaśnił, że wzrosła liczba patroli obchodowych oraz obchodów wykonywanych przez dzielnicowych. Poinformował też, że tylko KMP Krosno z komend miejskich, zrealizowała zakładaną liczbę służb obchodowych. Podkreślał, że radiowóz powinien służyć tylko do przemieszczania po rejonie.

Radny Adam Przybysz (PiS) pytał o urządzane wieczorami "wyścigi" na krośnieńskich ulicach.

- To jest zagrożenie dla wszystkich - mówił komendant. W newralgicznych miejscach mają się pojawić dodatkowe patrole.

Radny Przybysz poruszył też temat alkoholu: - Czy liczba punktów sprzedaży alkoholu wpływa na stan bezpieczeństwa - zapytał komendanta.

- Z reguły, jeżeli chodzi o powiat, w sąsiedztwie takich miejsc jest interwencji więcej, także wobec osób nietrzeźwych. Są takie sytuacje, np. na ulicy Naftowej. Jako Krosno mamy najwięcej w województwie interwencji podczas doby. Więcej ma tylko komenda w Rzeszowie - mówił komendant.

Często są to interwencje wobec osób zakłócających porządek, przeszkadzających nocnymi hałasami. Problem jest nie tylko w sąsiedztwie oficjalnych punktów sprzedaży, ale też w miejscach gdzie "udostępniany jest alkohol z za granicy. Gorzej było gdy funkcjonował "Armagedon".

- Ta nazwa miała swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, zawsze było po kilka interwencji, byliśmy wzywani do kradzieży telefonów, pieniędzy, do pobić - powiedział komendant.

Radny Przybysz poprosił o dodatkowe patrole i sprawdzenie terenu przy trasach biegowych za halą sportową, szczególnie 22 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego. Komendant odpowiedział, że policjanci są już do tego przygotowani.

pd

 • autor: pd

5 komentarzy

 • hofander

  -"Rysiek,jedź na grzyby.Bo i ja pojde siedziec i ty pozdiesz siedziec"

  Zgłoś nadużycie hofander środa, 20, czerwiec 2018 12:56 Link do komentarza
 • dhfghrthy

  Przecież Armagedon zamknięty chyba w 2014 roku. Co ma piernik do wiatraka, po nim nastało Akwarium. Chłop nie w temacie. A skąd weźmie patrole na "krośnieńskie wyścigi" jak sam mówi, że patroli jest mniej. Gdzie tu logika chyba że pokręcona. A co do kamer policjanci nie mają ale my tak, każdy telefon nagrywa co trzeba.

  Zgłoś nadużycie dhfghrthy poniedziałek, 18, czerwiec 2018 21:06 Link do komentarza
 • Alina

  jasno na białym?:D:D:D

  Zgłoś nadużycie Alina poniedziałek, 18, czerwiec 2018 14:57 Link do komentarza
 • płk zuber

  do wierzący-to prawda drogówka ma kamery,ale powinni je mieć policjanci wszystkich służb.Na każdym szczeblu teoretycznie może dojść do "nieprawidłowości".Wtedy wydział kontroli ma dowód jasno na białym.

  Zgłoś nadużycie płk zuber poniedziałek, 18, czerwiec 2018 14:53 Link do komentarza
 • wierzący

  pewnie juz od dawna mają w guzikach i innych vectrach

  Zgłoś nadużycie wierzący poniedziałek, 18, czerwiec 2018 14:25 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?