KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wysokie stypendia dla najlepszych sportowców

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Rada Miasta Krosna większością głosów przystała na zgłoszony przez prezydenta pomysł, by najlepszym sportowcom z Krosna przyznać niemałe stypendia. Chodzi o wyróżnienie zawodników występujących w zawodach o randze przynajmniej ogólnopolskiej. Najwyższe stypendia mogą wynieść nawet 150% średniego wynagrodzenia w kraju.

REKLAMA


Nowe stypendia sportowe będą przyznawane zawodnikom powyżej 16 roku życia, zamieszkałym w Krośnie i biorącym udział w zawodach na poziomie centralnym w przypadku sportów zespołowych. W sportach indywidualnych stypendia będą przyznawane zawodnikom osiągających miejsca medalowe na poziomie mistrzostw Polski, lub reprezentantom Polski na szczeblu Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata lub Igrzyskach Olimpijskich. Warunkiem jest reprezentowanie Klubu z siedzibą w Krośnie.

Maksymalna wartość stypendium to 150% średniego wynagrodzenia w kraju (na podstawie danych GUS). Taka stawka dotyczy zawodników sportów zespołowych w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz zawodników osiągających miejsca medalowe przynajmniej w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

W sportach zespołowych w II klasie rozgrywkowej maksymalną wartość stypendium określono na 125% wynagrodzenia, a w III klasie rozgrywkowej na 60% wynagrodzenia.

Zgodnie z regulaminem o przyznaniu stypendium decyduje prezydent Krosna, a jego decyzja jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

Stypendium może zostać wstrzymane, np. gdy: zawodnik kończy karierę sportową, obniżył poziom sportowy, lub przez ponad 3 miesiące jest niezdolny do udziału w zawodach. Przyczyną pozbawienia stypendium może być też nieprzestrzeganie zasad sportowych i etycznych.

Wątpliwości co do projektu zgłaszał radny Sławomir Bęben (Klub PiS). Zasugerował, że może lepiej byłoby dotować szkolenie młodzieży z Krosna, a nie przyznać stypendia zawodnikom przyjeżdżającym do Krosna, a nie mają związków z naszym miastem.

Prezydent Bronisław Baran odpowiedział, że dla młodzieży szkolnej funkcjonuje osobny system stypendialny, uwzględniający też wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym.

Projekt przyjęto większością głosów. "Za" głosowało 16 radnych, "przeciw"1 (PiS), a 3 "wstrzymało się".

pd

 • autor: pd

15 komentarzy

 • wed

  Ja tam uwielbiam wpisy tzw. podatników, Zwykle są to bezrobotni klienci MOPRu, wyborcy pisiej sekty, nie płacący żadnych podatków, żerujący na podatkach innych. A tak piszą jakby płacili co najmniej 10 tys. na miech do budżetu płacząc na co to ich podatki nie idą.

  Zgłoś nadużycie wed czwartek, 09, sierpień 2018 21:27 Link do komentarza
 • POdatNIK

  wg słownika PWN "murzyn" to słowo neutralne

  Zgłoś nadużycie POdatNIK poniedziałek, 06, sierpień 2018 14:10 Link do komentarza
 • POdatNIK

  Murzyn jest czarny i żadna poprawność polityczna tego nie zmieni. I kogo ma to obrażać?
  Zakazać trzeba jeszcze wiersza o murzynku Bambo!

  Zgłoś nadużycie POdatNIK poniedziałek, 06, sierpień 2018 13:47 Link do komentarza
 • POdatNIK

  Mam prawo nie życzyć sobie opłacania z moich podatków czarnych grajków z ameryki, którzy robią zadymy po mieście? Czy w ramach poprawności mam dać się pobić?
  Niech sobie grają w Krośnie w co chcą ale nie za MOJE PODATKI. Jest mnóstwo uzdolnionej krośnieńskiej młodzieży i im potrzeba kasy na rozwój!

  Zgłoś nadużycie POdatNIK poniedziałek, 06, sierpień 2018 13:42 Link do komentarza
 • Maras

  Masakra! Ludzie za kogo się macie? Dlaczego jesteście takimi rasistami? Dlaczego tak pałacie nienawiścią? Co wam przeszkadza w innym kolorze skóry? Jesteście zwykłymi tchórzami, którzy mordę drą wtedy jak są anonimowi. Tragedia, proponuję iść do kościoła się pomodlić. Co za masakra, a swoją drogą nie wiem czego moderator nie blokuje tych anonimowych palantów.

  Zgłoś nadużycie Maras poniedziałek, 06, sierpień 2018 13:36 Link do komentarza
 • x

  Treści wypisywanych postów na tym portalu sięgają dna......... moderatorowi się to widocznie podoba, ale mnie nie!!!
  Niektóre nicki powinny być juz dawno zablokowane, ale...". jaki pan taki kram "głosi przysłowie.....

  Zgłoś nadużycie x poniedziałek, 06, sierpień 2018 11:51 Link do komentarza
 • wkurwiony

  dokładnie, nasz prezydencik sprowadza czarnuchów z usa a potem będzie im przyznawał stypendia

  Zgłoś nadużycie wkurwiony poniedziałek, 06, sierpień 2018 08:03 Link do komentarza
 • POdatNIK

  Zwrot murzyn z ameryki jest rasistowski? Po prostu nie chce żeby za moje podatki stypendia brali obcokrajowcy - samorząd wg mnie jest po to żeby wspierać swoje talenty!!!
  poprawność polityczna high level

  Zgłoś nadużycie POdatNIK poniedziałek, 06, sierpień 2018 07:47 Link do komentarza
 • xl

  Będzie kolejne narzędzie do premiowania swoich, bez żadnej kontroli. Na szczęście do października już nie daleko, na mnie przytocki tym razem nie licz.

  Zgłoś nadużycie xl poniedziałek, 06, sierpień 2018 06:36 Link do komentarza
 • wyborca

  Do k..y stojącej przy drodze mam większy szacunek jak do przytockiego

  Zgłoś nadużycie wyborca poniedziałek, 06, sierpień 2018 06:31 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?