KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ruszył nabór do nowego oddziału żłobka

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Trwa nabór do nowego oddziału Żłobka Miejskiego w Krośnie w ramach projektu: "Mamo, tato czas do pracy! - Rozwój opieki żłobkowej w Mieście Krośnie". Opłata stała za pobyt dziecka w Żłobku będzie wynosiła 100 złotych miesięcznie.

REKLAMA


Krośnieński samorząd zaprasza mieszkańców Krosna oraz powiatu krośnieńskiego, którzy deklarują chęć powrotu na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dziećmi do lat 3 (urodzeniem lub wychowaniem dziecka).

W projekcie mogą wziąć udział osoby o następującym statusie na rynku pracy:
1) bezrobotne lub bierne zawodowo pozostające poza rynkiem pracy ze względu na obowiązek opieki nad dziećmi do lat 3,
2) opiekujące się dzieckiem do lat 3, pracujące będące w trakcie przerwy związanej
z urlopem macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym.

W ramach projektu zostanie utworzony nowy oddział Żłobka Miejskiego w Krośnie przy ul. Mirandoli Pika 3, dla 22 dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat.

Zapewnienie funkcjonowania nowego oddziału będzie współfinasowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez okres 24 miesięcy.

- Projekt "Mamo, tato czas do pracy! - Rozwój opieki żłobkowej w Mieście Krośnie" przeznaczony jest dla rodziców, którzy mają utrudniony dostęp do rynku pracy z powodu sprawowania opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Przystąpienie do projektu pozwoli podjąć im pierwszy krok związany z zatrudnieniem, głównie wśród matek, oraz umożliwi pogodzenie obowiązków zawodowych z rodzinnymi. Dodatkowa korzyść z udziału w projekcie to niewielkie koszty związane z pobytem dziecka w Żłobku. Miesięczna stała opłata obejmuje koszty profesjonalnej opieki nad dzieckiem, nawet do 10 godzin dziennie, oraz pełne wyżywienie przygotowywane na miejscu, zgodnie z określonymi normami. Ponadto warunki do opieki nad maluszkami, wyposażenie sal oraz profesjonalna kadra Żłobka dają gwarancję należytej opieki i wychowania najmłodszych obywateli - zauważa Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Termin rekrutacji do projektu rozpoczyna się 13 sierpnia 2018 r. i potrwa do końca miesiąca, tj. do 31 sierpnia 2018 r.

Aby wziąć udział w projekcie należy złożyć następujące dokumenty:
1) Formularz Rekrutacyjny wraz z wymaganymi załącznikami,
2) Kartę Zgłoszenia Dziecka

Nabór do żłobka odbywa się w oparciu o następujące, odpowiednio punktowane kryteria:
1) osoba bezrobotna - 5 punktów,
2) osoba znajdująca się w niekorzystnej sytuacji finansowej - 4 punkty,
3) osoba niepełnosprawna (Rodzic lub dziecko) - 3 punkty,
4) posiadanie rodziny wielodzietnej - 2 punkty.

O kolejności przyjęcia dziecka do Żłobka będzie decydować liczba punktów ustalona na podstawie powyższych kryteriów. W przypadku jednakowej liczby punktów decyduje data złożenia dokumentów rekrutacyjnych.

Dokumenty rekrutacyjne należy składać osobiście w sekretariacie Żłobka Miejskiego w Krośnie, ul. Prochownia 4a, 38-400 Krosno, lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (dokumenty składane drogą elektroniczną powinny być podpisane i zeskanowane).

Informacja o wynikach naboru będzie dostępna w Sekretariacie Żłobka Miejskiego w Krośnie od dnia 10 września 2018 r. W przypadku dużej liczby chętnych osób przewiduje się listę rezerwową.

W przypadku wolnych miejsc w trakcie trwania projektu, prowadzona będzie rekrutacja ciągła, z uwzględnieniem listy rezerwowej.

Rozpoczęcie funkcjonowania nowego oddziału planowane jest na październik 2018 r. Przyjęcie dziecka do żłobka wiąże się z podpisaniem umowy uczestnictwa w projekcie.

W związku z dofinansowaniem funkcjonowania nowego oddziału ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, opłata stała za pobyt dziecka w żłobku będzie wynosiła 100 zł miesięcznie. Żłobek czynny będzie w godzinach od 6.30 do 16.30.

Informacje na temat projektu oraz dokumenty rekrutacyjne (do pobrania) znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta Krosna www.krosno.pl w zakładce: Dla mieszkańców - Zdrowie i pomoc społeczna - Żłobki - Żłobek Miejski. Informacje można uzyskać także pod nr telefonów: 13 43 126 12 i 887 200 205.

Projekt "Mamo, tato czas do pracy! - Rozwój opieki żłobkowej w Mieście Krośnie" realizowany jest w ramach konkursu nr RPPK.07.04.00-IP.01-18-016/18 RPO WP na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VII Regionalny rynek pracy, Działania 7.4 Rozwój opieki żłobkowej w regionie.

Zobacz także: Krośnieński projekt wypadł z "Malucha"

red, (umk), pd

  • autor: red, (umk), pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?