KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sesja Rady Miasta Krosna: spółki i ograniczenie dostępu do alkoholu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Na piątek 31 sierpnia zwołano Sesję Rady Miasta Krosna. Samorządowcy zajmą się między innymi sprawozdaniami spółek Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Centrum Dziedzictwa Szkła. W programie jest też poszerzenie granic Krosna, sprawa kontrowersyjnej działki na “osiedlu Żwirki i Wigury" i ograniczenie sprzedaży alkoholu.

REKLAMA


Na najbliższej sesji krośnieńscy radni zapoznają się ze sprawozdaniami miejskich spółek, w tym Centrum Dziedzictwa Szkła, które nadal przynosi znaczne straty (zobacz: "Czy CDS jest produktem turystycznym, który coś daje miastu?").

Swoje sprawozdanie przedstawi także TBS, spółka, której temat poruszaliśmy w związku z problemami mieszkańców bloku przy ul. Sportowej. Zobacz: Krosno: nieskuteczna walka z grzybem w bloku przy Sportowej

W programie sesji znalazło się też poszerzenie granic miasta. Planowane jest ogłoszenie nowych konsultacji społecznych w tej sprawie. Zobacz: Poszerzenie Krosna: nie złożono wniosku

Radni zajmą się też wnioskiem mieszkańców, którzy sprzeciwiają się przeznaczeniu działki pod budowę kościoła. O sprawie informowaliśmy tutaj: Nie chcą kościoła, zbierają podpisy

Zakończyły się konsultacje w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. W konsultacjach wzięła udział niewielka liczba mieszkańców, jednak w oparciu o ich wyniki przygotowano projekt ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu (o konsultacjach informowaliśmy tutaj: Krosno: ograniczyć handel alkoholem? Trwają konsultacje).

W porządku obrad nie ma punktów dotyczących rozpatrzenia skarg na działalność prezydenta, natomiast co najmniej dwie tego typu skargi wpłynęły do Urzędu jeszcze w marcu i maju br. Termin na ich rozpatrzenie to jeden miesiąc.

Sesja odbędzie się 31 sierpnia (w piątek) w sali narad Urzędu Miasta Krosna ul. Staszica 2 (I piętro). Początek o godz. 9.00.

Porządek obrad:

1. Przyjęcie porządku sesji.
2. Przyjęcie  protokołu z ostatniej sesji Rady.
3. Sprawozdanie ze szkolenia sportowego dzieci i młodzieży  prowadzonego przez MOSiR za okres od września 2017 do czerwca  2018 r .
4. Sprawozdanie z działalności TBS-PM Sp. z o.o. w Krośnie wraz ze sprawozdaniem finansowym.
5. Sprawozdanie z działalności CDS Sp. z o.o. w Krośnie wraz ze sprawozdaniem finansowym.

6. Podjęcie uchwał w sprawach:

6.1. zmiany granic Gminy Miasto Krosno oraz przeprowadzenia konsultacji (projekt Nr LXI/1400/18).

6.2  zmiany uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko (projekt Nr LXI/1401/18).

6.3. przyjęcia miejskiego programu rozwoju edukacji kulturalnej, artystycznej i regionalnej dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Krosno (projekt Nr LXI/1402/18).

6.4. wprowadzenia ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży w Gminie Miasto Krosno (projekt Nr LXI/1403/18).

6.5. zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Gminy Miasto Krosno (projekt Nr LXI/1404/18).

6.6. zmiany uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na rok 2018 (projekt Nr LXI/1405/18).

6.7. zmiany uchwały w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych realizowanych w 2018 roku i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na te zadania (projekt Nr LXI/1406/18).

6.8. wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Miasto Krosno a gminą Haczów dotyczącego udzielenia schronienia osobom bezdomnym z terenu Gminy Haczów (projekt Nr LXI/1407/18).

6.9. zmiany uchwały w sprawie powierzenia spółce pod firmą Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - Krośnieński Holding Komunalny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krośnie zadania własnego Gminy z zakresu utrzymania czystości i porządku w gminie oraz wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę umowy o świadczenie usług w ogólnym interesie gospodarczym (projekt Nr LXI/1408/18).

6.10. zmiany uchwały w sprawie podatku od nieruchomości (projekt Nr LXI/1409/18).

6.11. zmiany uchwały w sprawie zarządzenia poboru podatku rolnego, podatku leśnego od osób fizycznych w drodze inkasa, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso oraz wyznaczenia terminu płatności dla inkasentów (projekt Nr LXI/1410/18).

6.12. wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu (projekt Nr LXI/1411/18).

6.13. bonifikaty od opłaty rocznej z tytułu trwałego zarządu (projekt Nr LXI/1412/18).

6.14. gospodarki nieruchomościami, (dot. m.in. sprzedaży, bonifikaty, obciążenia i wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości na czas nieoznaczony (od Nr LXI/1413/18 do Nr LXI/1421/18).

6.15. wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania na realizację zadania pn. Dostosowanie szkół do wdrożenia reformy oświatowej" (projekt Nr LXI/1422/18).

6.16. wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania na realizację zadania pn. "Adaptacja budynku przy ul. Mirandoli Pika 3 na potrzeby Żłobka Miejskiego" (projekt Nr LXI/1423/18).

6.17. wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania na realizację zadań z zakresu dróg gminnych i powiatowych (projekt Nr LXI/1424/18).

6.18. wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania na realizację zadania pn. "Zagospodarowanie terenu w obrębie Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Bursaki w Krośnie" (projekt Nr LXI/425/18).

6.19. wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania na realizację zadań z zakresu  bieżącego utrzymania dróg gminnych i powiatowych (projekt Nr LXI/1426/18).

6.20. wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania na realizację zadań z zakresu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (projekt Nr LXI/1427/18).

6.21. zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok (projekt Nr LXI/1428/18).

6.22. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Krosna (projekt Nr LXI/1429/18).

6.23. przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Krosna "Przemysłowa IV" ul. Batorego (projekt Nr LXI/1430/18).

7. Informacja Przewodniczącego Rady o przyjętych interpelacjach.
8. Odpowiedzi na zapytania.
9. Informacja Przewodniczącego Rady o uczestnictwie w spotkaniach i uroczystościach w okresie międzysesyjnym.
10. Informacja o działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
11. Wolne wnioski i informacje.
12. Zamknięcie sesji.

pd

 • autor: pd

15 komentarzy

 • wyborca

  To lewak jest, zrobi wszystko aby zostać przy korycie, nagle stał się wielkim katolikiem, zaczął zabiegać o moherowy elektorat .
  Tam jest źródło trwającej od 2002 r prezydentury, bo młodych ludzi wybory samorządowe nie interesują, a to błąd.

  Ja mam już dość tych krośnieńskich układów,

  Zgłoś nadużycie wyborca sobota, 01, wrzesień 2018 13:11 Link do komentarza
 • Pawło

  Zawsze myślałem że Przytocki jest pro PO, ale z tego co ostatnio czytam to wydaje mi się że pro PiS. Jeśli ktoś wie jak to jest to proszę napisać. Tylko chodzi mi o prawdziwą opinie, a nie o złośliwe komentarze. Po prostu chciałbym wiedzieć czy na niego głosować.

  Zgłoś nadużycie Pawło sobota, 01, wrzesień 2018 10:47 Link do komentarza
 • polska polnocna

  ja bym zlikwidowal jeszcze papierosy,

  Zgłoś nadużycie polska polnocna sobota, 01, wrzesień 2018 10:09 Link do komentarza
 • wyborca

  antypijak

  To mieszkańcy wybierają prezydenta miasta, skoro twierdzisz, że powinien robić "swoje" nie słuchając mieszkańców. to tu się mylisz.
  Co do kebsów pełna zgoda, sanepid powinien się zainteresować tymi lokalami, kto pozwolił na takie rozprzestrzenienie się w naszym kraju tego arabskiego dziadostwa.

  Zgłoś nadużycie wyborca piątek, 31, sierpień 2018 18:19 Link do komentarza
 • obserwatorzy

  i budują kolejne bloki na ul. Sportowej koło basenu. Kto w mieście odpowiada za ład przestrzenny i te decyzje, bo ostatnio to tylko wielki nieład.

  Zgłoś nadużycie obserwatorzy piątek, 31, sierpień 2018 10:05 Link do komentarza
 • antypijak

  Szanowny Panie Prezydencie Przytocki, proszę robić swoje odnośnie budowy świątyni. Niech Pan nie słucha głosów faryzeuszy chlejących wstrętne piwsko zagryzane paskudnymi kebabskami. Jezus i Matka Najświętsza to Panu wynagrodzą, jestem tego pewny.

  Zgłoś nadużycie antypijak czwartek, 30, sierpień 2018 15:24 Link do komentarza
 • wyborca

  Przytocki i to jego samorządne krosno, nie liczy się ze zdaniem mieszkańców, a to kolejny dowód: działka pod budowę kościoła na ul. Żwirki i Wigury i protest mieszkańców w tej sprawie.

  Czekamy na decyzję !

  Zgłoś nadużycie wyborca czwartek, 30, sierpień 2018 13:47 Link do komentarza
 • zdegustowany

  Bloki na ulicy Sportowej przy basenie to wielkie nieporozumienie. Kto o zdrowych zmysłach między basenem a szkołą w dzielnicy budownictwa jednorodzinnego podejmuje decyzję o budowie bloków i to na siłę wbrew woli mieszkańców. Czuje to miasto.

  Zgłoś nadużycie zdegustowany czwartek, 30, sierpień 2018 11:31 Link do komentarza
 • SPACEROWICZ

  ZABRAĆ POZWOLENIE NA ALKOHOLE SKLEPIKOWI PRZY BIEDRONCE NA TYSIĄCLECIA W WOLNE DNI PEŁNO PIJAKÓW ZACZEPIAJĄCYCH LUDZI

  Zgłoś nadużycie SPACEROWICZ czwartek, 30, sierpień 2018 11:04 Link do komentarza
 • endy

  My mieszkańcy chcemy wiedzieć, co wszechmocny Pan Prezydent Przytocki ma zamiar zrobić z zagrzybionym blokiem na ul.Sportowej. gdzie jest zagrożenie zdrowia i życia malutkich dzieci i ich rodziców???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zgłoś nadużycie endy środa, 29, sierpień 2018 22:06 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?