KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


"Wzgórze Staromiejskie w Krośnie". Wyraź swoją opinię

Miejski Konserwator Zabytków podjął prace nad utworzeniem w Krośnie parku kulturowego pod nazwą: "Wzgórze Staromiejskie w Krośnie".

REKLAMA


Park kulturowy to jedna z czterech form ochrony zabytków w Polsce określonych w ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (art. 7). Chroni ona określony obszar krajobrazu kulturowego oraz wyróżniające się krajobrazowo tereny z zabytkami nieruchomymi, charakterystycznymi dla miejscowej tradycji budowlanej i osadniczej.

Krajobraz kulturowy to postrzegana przez ludzi przestrzeń, zawierająca elementy przyrodnicze i wytwory cywilizacji, historycznie ukształtowana w wyniku działania czynników naturalnych i działalności człowieka. Tym samym, naturalne elementy krajobrazu przenikają się tu z elementami powstałymi w wyniku działalności człowieka. Miasto może utworzyć park kulturowy określając jego nazwę, granice, sposób ochrony oraz obowiązujące na jego terenie zakazy i ograniczenia (art. 16 ust. 2 ww. ustawy o ochronie zabytków).

Od 3 do 24 września 2018 r. projekt w sprawie utworzenia parku jest dostępny w krośnieńskim urzędzie miasta (biuro rady - pokój nr 12) przy ul. Staszica 2 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej UMK pod adresem www.bip.umkrosno.pl

Uwagi i wnioski dotyczące projektu można składać do prezydenta Krosna do dnia 24 września 2018 r. na załączonym formularzu - osobiście w sekretariacie urzędu lub przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Każdy wniosek musi zawierać imię i nazwisko autora lub nazwę i adres jednostki organizacyjnej.

Zobacz: Obwieszczenie Rady Miasta Krosna oraz pobierz formularz wniosku

(umk), red.

  • autor: (umk), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?