KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie rusza akcja "KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany"

Bezpłatne konsultacje dietetyczne dla rodziców z dziećmi w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski oraz cykl spotkań́, warsztatów i wykładów edukacyjnych, zorganizowanych w szkołach i miejskich ośrodkach kultury i nauki, to tylko niektóre z elementów kampanii społeczno-edukacyjnej "KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany". Kampania organizowana przez Polskie Centra Dietetyczne potrwa od września do końca listopada.

REKLAMA


Naukowcy alarmują̨, iż̇ obecnie na całym świecie otyłych jest już ponad 124 miliony dzieci i młodzieży. W Polsce wyniki również są bardzo niepokojące. W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Żywności i Żywienia w 2010 roku problem otyłości dotyczył ok. 10 % dzieci w wieku 9 lat. Nadwagę miało średnio niemal co piąte dziecko. Wynik raportu WHO z 2018 pokazuje, że na przestrzeni trzech lat (2015-2017) otyłość rozpoznano aż u 24% dzieci w grupie od 6 do 9 lat!

Otyłe dzieci to w przyszłości otyli dorośli
Udowodniono, że nawyki jedzeniowe kształtują̨ się już w okresie wczesnego dzieciństwa. Jeśli małe dziecko przyzwyczai się do odpowiednio skomponowanej, zbilansowanej i urozmaiconej diety, to nie tylko wpłynie to pozytywnie na jego rozwój, ale obniży ryzyko chorób wywołanych przez nieprawidłowe żywienie. A jest ich całkiem sporo - np. otyłość, cukrzyca, osteoporoza, choroby serca i układu krążenia. Zdecydowana większość przypadków problemów z nadmierną masą ciała jest spowodowana nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi w domu, ustępstwami rodziców, brakiem czasu na przygotowanie posiłków dla dzieci, nieskutecznymi próbami wprowadzenia dietoterapii, przekupywaniem i nagradzaniem dzieci jedzeniem, jak również brakiem odpowiedniej ilości ruchu.

Darmowa konsultacja dietetyczna
Żeby móc zapobiec niebezpiecznym i negatywnym skutkom otyłości należy poznać jej przyczyny, dlatego też w ramach akcji każdy rodzic wraz ze swoją pociechą w okresie od września do końca listopada będzie miał możliwość odbyć bezpłatną konsultację z dietetykiem w jednym z 40 gabinetów Projekt Zdrowie na terenie całej Polski. - Podczas spotkania specjalista oceni stan odżywiania, określając BMI dziecka, dokona analizy składu ciała, pomoże określić skalę problemu i zaproponować najlepsze rozwiązanie - tłumaczy Anna Pacyga, dietetyk Projekt Zdrowie Krosno.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie: www.odwazsienazmiany.pl

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację w Projekt Zdrowie Krosno mieszczące się przy ulicy Niepodległości 15A (tel. 886 619 999).

Zobacz: www.krosno.projektzdrowie.info

sw-z, red.

  • autor: sw-z, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?