KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: gmina zajmie się hotelarstwem?

Wizualizacja zaprojektowanego hotelu. Wizualizacja zaprojektowanego hotelu. Źródło: UM Krosno / projekt: bauren.pl

Na oficjalnej stronie miasta Krosno ogłoszono szczególną ofertę dla inwestorów. Gmina oferuje teren, gotowy projekt hotelu, zwolnienia podatkowe, aby zachęcić do wybudowania kolejnego hotelu.

REKLAMA


Urząd Miasta Krosna zauważa, że w mieście rośnie zapotrzebowanie na miejsca noclegowe. Przygotowana została oferta dla inwestorów z branży hotelarskiej, jak zaznacza Urząd - "ciekawa oferta".

Krosno oferuje inwestorom hotelowym teren o powierzchni około 1,2 ha, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, przy ul. Bursaki, w sąsiedztwie Hali Sportowo - Widowiskowej, Centrum Sportowo - Rekreacyjnego oraz galerii handlowych, niedaleko Starego Miasta i jego atrakcji. Gotowy jest już projekt budowlany, a nawet pozwolenie na budowę.

- Pomimo tego, że liczba nowych obiektów noclegowych w Krośnie systematycznie wzrasta, wciąż brakuje miejsc o standardzie turystycznym, dysponujących wystarczającą liczbą pokoi, umożliwiającą pobyt 40-osobowej i większej wycieczki - informuje Piotr Przytocki, prezydent Krosna. - Od kilku lat rośnie u nas ruch turystyczny, za sprawą świetnych atrakcji oferowanych w Krośnie i okolicach. Jest także wysoki potencjał jeśli chodzi o gości biznesowych - dodaje prezydent na oficjalnej stronie Urzędu.

Dla zainteresowanych ofertą samorząd zapowiada zwolnienia z podatku od nieruchomości, kompleksową pomoc w szybkiej i sprawnej realizacji procedur oraz wsparcie poinwestycyjne.

Do ogłoszenia załączono opracowanie dotyczące potencjału Krosna dla branży hotelarskiej.

Skąd taka oferta, w czasie, gdy w Krośnie prywatni inwestorzy właśnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom? Wkrótce gotowy będzie hotel Pałacu Polanka, który ma mieć możliwość przyjęcia dużych wycieczek, o których mówi prezydent. Powstały także pokoje hotelowe przy Rynku, równocześnie nowe pomieszczenia dla Biura Wystaw Artystycznych także ma dysponować pokojami gościnnymi.

Dlaczego prywatnym inwestorom płacącym podatki w Krośnie, planuje się zwolnioną z podatku konkurencję? To jedno z wielu pytań, które pojawiają się w kontekście ogłoszonej oferty. O szczegóły dotyczące tej niecodziennej propozycji dla inwestorów skierowaliśmy pytania do krośnieńskiego urzędu. Czekamy na odpowiedzi.

Pobierz: Potencjał hotelowy Krosna. Oferta dla inwestorów

pd

 • autor: pd

4 komentarzy

 • POdatNIK

  Jakim prawem "władze" mieszają na wolnym rynku. Będzie opłacać się wybudować hotel to taki powstanie. Bez mieszania się urzędasów. Nie sztuka jednemu zabrać i drugiemu z tego dołożyć.
  Skoro hotel w Krośnie to taki interes to niech zainwestują SWOJE pieniądze.

  Zgłoś nadużycie POdatNIK środa, 12, wrzesień 2018 08:12 Link do komentarza
 • xl

  Przytocki zaproponuj takie warunki jak dla kleru pod kościół (60 % zniżka lu 90 %), a inwestor na pewno się znajdzie.

  Zgłoś nadużycie xl środa, 12, wrzesień 2018 01:04 Link do komentarza
 • wyborca

  Naprawdę nie słyszałem jeszcze o tak wielkim zainteresowaniu naszym miastem wśród turystów, to jakieś widzimisię Przytockiego.

  Zgłoś nadużycie wyborca środa, 12, wrzesień 2018 01:01 Link do komentarza
 • podatnik

  Przytocki chcę nam stworzyć konkurencję, chyba tylko o to mu chodzi.
  Dla galerii Krosno już stworzył VIVO teraz czas "wypruć flaki" hotelowi Portius !

  Zgłoś nadużycie podatnik środa, 12, wrzesień 2018 00:56 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?