KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rosnące ceny ciepła tematem kampanii wyborczej

Ceny ciepła dostarczanego przez elektrociepłownię przy ul. Sikorskiego zostały poruszone przez Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Mieszkańców Krosna. Kandydatka komitetu, Violetta Wolska wspomniała o tym w debacie telewizyjnej, a szerzej temat opisali członkowie Stowarzyszenia Jan Juszczak i Andrzej Kucharski w "Donośnym Dzwonie".

REKLAMA


"Donośny Dzwon" to czasopismo redagowane i kolportowane przez Stowarzyszenie Mieszkańców Krosna. W najnowszym numerze poruszono temat wzrostu cen ciepła w Krośnie w porównaniu do cen w Sanoku.

"Dzwon" informuje, że do 2015 roku rozpoczął się wzrost cen energii cieplnej dostarczanej przez ciepłownię przy ul. Sikorskiego. Autorzy łączą to z faktem, że w tym czasie uruchomiono instalację do spalania biomasy - zrębek drewnianych.

- Ceny ciepła wzrastają z roku na rok i mieszkańcy płacą coraz wyższe rachunki - podkreśla Andrzej Kucharski.

Zdaniem Stowarzyszenia Mieszkańców przyczyną jest składowanie opału pod gołym niebem. Wilgotne i zbutwiałe zrębki mają być mniej wydajne energetycznie. Napisano, że straty mogą sięgać nawet 80%.

W artykule zapowiedziano, że ustabilizowanie ceny ciepła jest jednym z priorytetów Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Mieszkańców Krosna.

pd

 • autor: pd

6 komentarzy

 • Zuzka

  Wlaśnie ceny ogrzewania w górę, a czynsze to juz wogóle masakra jakaś, dwie osoby dorosłe + dziecko (rodzica caly dzień poza domem, dorosli w pracy dziecko szkoła, świetlica) wychodzimy z domu o 7:00 powrót okolo 16:30. Czynsz 600 zł + prąd (mieszkanie 60m2) ceny wody kolejna masakra. Wrony wyskubały kratki przy elewacji - styropian fruwa po calym osiedlu Markiewicza, nasze pieniądze fruwają. Ciagle dopłaty do wody, która "wyparowała".

  Zgłoś nadużycie Zuzka piątek, 12, październik 2018 13:16 Link do komentarza
 • karol

  Dlaczego jeśli koszty wytworzenia energi cieplnej ze zrebek dzewnych sa tak wysokie dlaczego zarząd Mpgk podjąl decyzję o kolejnej budowie instalcji ciepłowniczej z wykorzystaniem tego paliwa moze ktoś wyjasni jaki jest koszt wyprodukowania enrgi cieplnej z miału węglowego

  Zgłoś nadużycie karol czwartek, 11, październik 2018 21:16 Link do komentarza
 • Popis nie dla ludzi

  Ceny prądu w Polsce !chore

  Zgłoś nadużycie Popis nie dla ludzi czwartek, 11, październik 2018 12:19 Link do komentarza
 • krosnianka

  http://www.ekrosno.pl/informacje/aktualnosci/art427.html a tu mamy super inwestycje zęby było drogo na wykorzystanie zrębek mogą sobie pozwolić tartaki a nie ciepłownie.....

  Zgłoś nadużycie krosnianka czwartek, 11, październik 2018 11:29 Link do komentarza
 • jaki

  niestety inwestycje w całym mpgk nie mają żadnego uzasadnienia ekonomicznego tylko nagrody i chwała(chwalenie się ile to unia dopłaciła ale nikt nie mówi jakie są koszty eksploatacji tych nowych technologi) za coś nowego pcha zarząd mpgk w tym kierunku...

  Zgłoś nadużycie jaki czwartek, 11, październik 2018 11:11 Link do komentarza
 • rozłam?

  Czy to ten sam Pan Kucharski, który jest w Zarządzie PIS w Krośnie? Komu on pomaga w kampanii? Nie swojemu komitetowi? Co na to pozostali Członkowie PISu krośnieńskiego?

  Zgłoś nadużycie rozłam? środa, 10, październik 2018 10:49 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?