Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krosno: Vita Park w tragicznym stanie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Piotr Dymiński

Tragiczny stan "ścieżki Vita Park" dostrzegli też krośnieńscy radni. Wizytacja komisji kultury zakończyła się wnioskiem o pilną wymianę urządzeń. Dotarliśmy do protokołu z wizytacji w parku na Zawodziu.

REKLAMAKomisja Kultury Sportu i Turystyki wizytowała w maju Park na Zawodziu, w szczególności urządzenia sportowe. Protokoły z obrad komisji umieszczane są w Internecie ze znacznym opóźnieniem, nam jednak udało się dotrzeć do protokołu przed jego umieszczeniem w BIP.


Po niektórych urządzeniach nie pozostał nawet ślad...

Komisja stwierdziła, że teren parku, wraz z infrastrukturą nie jest utrzymywany w należytym porządku. Ponadto urządzenia "Vita Parku" nadają się do "wymiany w trybie pilnym".

"Vita Park" - ścieżkę zdrowia w parku oddano w 2010 roku. Od początku alarmowaliśmy, że stanowiska nie są jasno opisane oraz część z nich ma poważne wady lub wręcz zagrażają ćwiczącym. Jeszcze w 2010 roku otrzymaliśmy odpowiedź od prezydenta Krosna Piotra Przytockiego (zobacz: Ścieżka zdrowia będzie poprawiona?): "Uwagi przekazane przez Portal w zakresie modyfikacji i uzupełnienia stanowisk nr 3, nr 8 i nr 9 zostaną przekazane do uwzględnienia w ramach planowanego opracowania projektowego, dotyczącego remontu ciągów pieszych parku oraz dalszego jego zagospodarowania. Modernizację w/w stanowisk przewidziano na IV kwartał 2010 r. lub II kwartał 2011 r. w zależności od harmonogramu pracy Vita Parku określonego przez wyłonionego w przetargu użytkownika".

Przez kolejne lata nie dokonano poprawek, a sam "Vita Park" ulegał procesowi gnicia i aktom wandalizmu. Już rok temu niemal całości nie nadawał się do ćwiczeń: Zawodzie: "Vita Park" straszy

Komisja Kultury Sportu i Turystyki zawnioskowała o większą dbałość w utrzymywaniu parku w maju 2018. Wtedy też zawnioskowała o pilną wymianę urządzeń.

Komisja Kultury wizytując Park nie zajmowała się tematem urządzenia parku przyjaźni z niemieckim miastem, w miejscu gdzie w czasie wojny rozstrzeliwano mieszkańców Krosna i okolic.

Zobacz także: Krosno: kwiaty przyjaźni na miejscu kaźni

Sam "park przyjaźni" zorganizowano bez konsultacji z samorządem dzielnicy i Radą Miasta.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj