Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno: żłobek w nowej siedzibie

Krosno: żłobek w nowej siedzibie Fot. archiwum UMK

Kolorowe sale, nowoczesna kuchnia i plac zabaw - tak wygląda nowa siedziba miejskiego żłobka przy ul. Mirandoli Pika. Placówka zapewnia miejsce dla 122 maluszków w wieku do 3 lat. Jeden z oddziałów funkcjonuje w ramach projektu "Mamo, tato czas do pracy" i przyjmuje dzieci osób, które po urlopach wychowawczych chcą na nowo odnaleźć się na rynku pracy.

REKLAMAOd 1 października br. Żłobek Miejski w Krośnie mieści się w nowej siedzibie, w budynku przy ul. Mirandoli Pika 3.  W tym obiekcie funkcjonuje 5 oddziałów, w sumie 122 miejsca opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Wcześniej było tam przedszkole. Budynek został całkowicie, gruntownie wyremontowany, przystosowany dla potrzeb najmłodszych mieszkańców Krosna. Wymieniono wszystkie instalacje, podłogi, odnowiono ściany, przebudowano kuchnię, łazienki i korytarze. Sale, w których sprawowana jest opieka nad dziećmi są przestronne i wyposażone w kolorowe mebelki, stoliki, krzesełka i leżaczki. Dzieci mają do dyspozycji mnóstwo zabawek stymulujących ich rozwój w każdym obszarze. Przy każdej sali znajduje się łazienka dla dzieci. Żłobek ma do dyspozycji kuchnię z nowoczesnym sprzętem.

- Żłobek Miejski w Krośnie zatrudnia profesjonalną kadrę. Osoby pracujące z dziećmi znają potrzeby rozwojowe małych dzieci i potrafią je zaspokajać w stopniu optymalnym - mówi Wiesława Golenia, dyrektor żłobka.

Jeden z oddziałów Żłobka Miejskiego w Krośnie funkcjonuje w ramach projektu unijnego. Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, biernych zawodowo oraz pracujących będących w trakcie przerwy związanej z urlopem macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym, które deklarują chęć powrotu na rynek pracy po przerwie związanej z pełnieniem funkcji opiekuńczych nad dziećmi w wieku do lat 3. O programie informowaliśmy tutaj: Ruszył nabór do nowego oddziału żłobka

Żłobek Miejski w Krośnie prowadzi dodatkowo cztery oddziały (każdy oddział liczy po 25 miejsc) poza główną siedzibą, w następujących lokalizacjach:
- w budynku Przedszkola Miejskiego nr 3, przy ul. Prochownia 4a,
- w budynku Przedszkola Miejskiego nr 5, przy ul. Powstańców Warszawskich 42,
- w budynku Przedszkola Miejskiego nr 8, przy ul. Kisielewskiego15,
- w budynku Miejskiego Zespołu Szkół nr 5, przy ul. Piotra Skargi 1.

Żłobek Miejski w Krośnie dysponuje ogółem 222 miejscami opieki nad dziećmi. Do Żłobka przyjmowane są dzieci w wieku od ukończenia 5 miesiąca życia do 3 lat. Żłobek czynny jest codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6.30 do 16.30.

red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj