KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wkrótce głosowanie na "Budżet Obywatelski"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. źródło UM Krosno

Ogłoszono listę projektów zgłoszonych do "Budżetu Obywatelskiego Krosna". Kilkanaście propozycji zostało odrzuconych. Po rozpatrzeniu ewentualnych odwołań Urząd miasta ogłosi głosowanie.

REKLAMA


73 projekty wpłynęły do Urzędu Miasta Krosna w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krosna.

Są to projekty duże i małe. Dotyczą lokalnych remontów lub nawet budowy obserwatorium astronomicznego. Niektóre są niewielkie, jak pilotażowy projekt udostępnienia budek lęgowych dla jerzyków.

Po wstępnej weryfikacji projektów do kolejnego etapu, czyli głosowania, zakwalifikowano 49 propozycji. Ze względów formalnych odrzucono 19 projektów, a 5 zostało wycofanych przez samych autorów.

Autorzy tych koncepcji, które nie spełniały wymogów formalnych, mogą odwołać się od tej decyzji. Odwołania rozpatruje Rada Budżetu Obywatelskiego.

Na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego opublikowano listę projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania wraz z uzasadnieniem. Podstawa prawna odrzuconego projektu dostępna jest w zakładce "Weryfikacja" przy każdym z projektów. Projekty dostępne są tutaj: krosno.budzet-obywatelski.org/projekty

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • z.

    Szkoda, że odrzucono projekt parku między osiedlem Traugutta a osiedlem przy Żwirki i Wigury. To duże osiedla, a wolny teren przy nowej drodze aż się prosi o zagospodarowanie.

    Zgłoś nadużycie z. czwartek, 08, listopad 2018 16:12 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?