KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Władze nie chcą "Jazdy bez celu"?

Nocna Jazda Samochodem Bez Celu to inicjatywa młodych ludzi, którzy wbrew nazwie całego przedsięwzięcia często mają cel. Nie chodzi tylko o integrację i wspólne spędzenie czasu. Pasjonaci "czterech kółek" organizują akcje charytatywne i promujące bezpieczeństwo. Tymczasem "spot" z okazji 5. urodzin akcji znalazł się pod znakiem zapytania.

REKLAMA


Portal KrosnoCity.pl od lat towarzyszy Nocnej Jeździe. Zapowiadamy "spoty", publikujemy relacje, promujemy akcje charytatywne organizowane przez uczestników "spotów".

Zobacz: I spot Mikołajkowy NJSBC [ZDJĘCIA] oraz NJSBC na rzecz Maćka Huczwy [ZDJĘCIA]

Teraz, 17 listopada Nocna Jazda Samochodem Bez Celu miała obchodzić 5. urodziny. Miała, bo do spotu może nie dojść. Organizatorzy poinformowali, że władze miasta "zakazały" organizowania wydarzenia.

- Głównym powodem dla którego doszło do takiej sytuacji są podobno protesty okolicznych mieszkańców parkingu odnośnie zakłócania ciszy nocnej przez nasze spoty, ale niech każdy zrozumie że były one organizowane raz na dwa miesiące w dodatku trwające maksymalnie 2 godziny. Dodatkowo uczestnicy byli informowani o tym, że po 22 należy zachować ciszę oraz sprzątać po sobie. I tutaj możemy śmiało powiedzieć że parking po naszych akcjach był bardziej posprzątany niż w ciągu tygodnia. Dwa nie należy wiązać tego co dzieje się w tygodniu czy na weekendach na parkingu do naszych spotów! - informują organizatorzy Jazdy.

Sytuację odbierają jako szczególnie przykrą bo podczas 5-letniej działalności Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu Krosno zostało zorganizowanych 43 charytatywnych wydarzeń. - Zbieraliśmy dary dla potrzebujących ludzi oraz zwierząt! - podkreślają organizatorzy.

Spotkania wpisały się na stałe w Krośnieński krajobraz miasta gromadząc wiele ludzi, dla których pasją jest motoryzacja.

- Podczas naszych spotów przeprowadzane były liczne pokazy oraz prelekcje z bezpieczeństwa młodych kierowców za kierownicą, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazy ratownictwa technicznego - dodają.

Teraz czują się stygmatyzowani jako "motoryzacyjni mordercy":
Z jednej strony organizatorzy nie otrzymali jeszcze oficjalnego pisma dotyczącego "zakazu", ale równocześnie zapowiedzieli, że "spot" i tak się odbędzie.

Władze miasta nie udzieliły nam jeszcze informacji dotyczącej sytuacji. Nieoficjalnie powiedziano nam, że prowadzone są negocjacje, a urzędnicy chcą pójść na rękę młodym fanom motoryzacji. Chodzi jednak o zapewnienie względów bezpieczeństwa i uzyskanie wszelkich koniecznych zgód. Organizatorzy "spotu" nie potwierdzają informacji o negocjacjach.

Czasu jest coraz mniej, a informacje i stanowiska sprzeczne. Czekamy na odpowiedź z Urzędu Miasta. Poinformujemy o niej niezwłocznie.

pd

 • autor: pd

20 komentarzy

 • Darktom

  Ludzie na prawdę jak się czyta komentarze niektórych to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać......
  Nie ważne czy to jest nocna jazda samochodem, czy jazda rowerem czy karmienie ślimaków bigosem na czas z procy....
  Ważne ze to akcja zrzeszająca ludzi w jednym miejscu, którzy za jej pośrednictwem są skłonni wesprzeć jakiś cel charytatywny.
  Ilu z Was siedząc w domu, popijając herbatkę posłodzoną 4 łyżeczkami cukru pomyślało sobie "aa wespęe jakiś cel charytatywny" i w tym momencie wstało i poszło wpłacić pieniądze. No ilu???......
  Za to do WOŚP-owej puszki wrzucił każdy chociażby tego nie planując, ale przy okazji spotykając wolontariusza podczas spacerku z pieskiem. Dlatego właśnie organizowanie takich akcji ma sens.

  Zgłoś nadużycie Darktom czwartek, 15, listopad 2018 10:40 Link do komentarza
 • Rafałł

  Watro spróbować w neutralnym dla Krosna np. takim Rzeszowie lub Przemyślu bo świetna działalność i szkoda rezygnować.

  Zgłoś nadużycie Rafałł środa, 14, listopad 2018 19:22 Link do komentarza
 • Kolorowe kredki i czarny ołowek

  Widzicie Nocą Jeżdżący Bez Celu, jakie macie alternatywy Nocy pieszy marsz Bez Celu albo Nocna Jazda Rowerem Bez Celu. Jak piechotą to bez odblasków jak będziecie w terenie zabudowy, zaś rowerem nie musicie mieć kamizelek lecz obowiązkowe wyposażenie roweru białe swiatło z przodu czerwone z tyłu (mogą migać) i dzwonek. No to START !

  Zgłoś nadużycie Kolorowe kredki i czarny ołowek wtorek, 13, listopad 2018 11:49 Link do komentarza
 • pragmantyk

  Pieniądze można zbierać bez jeżdżenia bez celu. A za zaoszczędzone pieniądze dodatkowo wesprzeć zbiórkę.

  Zgłoś nadużycie pragmantyk wtorek, 13, listopad 2018 11:33 Link do komentarza
 • Kka

  Nocna jazda bez celu -za nazwę Nobel

  Zgłoś nadużycie Kka wtorek, 13, listopad 2018 10:50 Link do komentarza
 • Jestem z miasta

  Akcja akcją, ale później niewyżyte Golfy z rurą od piecyka ryczą po mieście całą noc i pędzą Podwalem i Legionami ponad 100 na godzinę. I to jest pokłosie waszej akcji.

  Zgłoś nadużycie Jestem z miasta wtorek, 13, listopad 2018 09:18 Link do komentarza
 • proporcjusz

  proponuję nocną jazdę na rowerach, cicho i bez spalin, wszyscy beda zadowoleni
  tylko w kamizelkach odblaskowych oczywiscie

  Zgłoś nadużycie proporcjusz poniedziałek, 12, listopad 2018 23:54 Link do komentarza
 • PoPiseram

  No i dobrze.Władzy trzeba się słuchać.

  Zgłoś nadużycie PoPiseram poniedziałek, 12, listopad 2018 19:40 Link do komentarza
 • walu

  bez paniki nic wam nie zrobią bo jechać można i parkować też tylko po 22 trochę ciszej i żaden konfident nie zadzwoni na psy ale taki co podpier.....to może też kiedyś potrzebować takiej zbiórki pieniędzy lub czegoś innego lepiej niech pomyśli taki jeden z drugim zanim się wypowie............popieram takie akcje jak najbardziej na plussssssssssssssssssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zgłoś nadużycie walu poniedziałek, 12, listopad 2018 07:12 Link do komentarza
 • kierowca

  Niech się spotykają na parkingu, nie mam nic przeciwko. Natomiast powinni mieć zakaz jazdy kawalkadą przez miasto i bezprawnego blokowania przez nieuprzywilejowane pojazdy skrzyżowań.
  Jak chcą jeździć po mieście to albo w uprzywilejowanej kolumnie z eskortą policji albo zgonie z przepisami.

  Zgłoś nadużycie kierowca niedziela, 11, listopad 2018 16:52 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?