Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowe MKS-y jeżdżą też do Jedlicza

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Do projektu "Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno" dołączyły wszystkie gminy sąsiadujące z Krosnem oprócz jednej - gminy Jedlicze. To mogło oznaczać, że nowiutkie autobusy nie będą obsługiwać tej gminy. Stało się inaczej.

REKLAMAJedlicze, jako jedyna gmina MOF, nie przystąpiło do wspólnego projektu, o czym informowaliśmy w KrosnoCity.pl: Hybrydowe autobusy w MKS? Jeżeli tak, to nie będą obsługiwały Jedlicza

MKS otrzymał już pierwsze nowoczesne autobusy (dostawa 8 autosanów powinna zakończyć się na początku 2019 roku). Nowe maszyny obsługują także Jedlicze.

- Zawierając porozumienie zaznaczyliśmy, że jeżeli któraś z gmin nie podpisze porozumienia w zakresie współfinansowania transportu na terenie swojej gminy, to nie będzie mogła korzystać z przywilejów jakie daje projekt - przypomina zastępca prezydenta Krosna Tomasz Soliński.

Gmina Jedlicze nie przystąpiła do projektu, natomiast podpisała porozumienie w zakresie współfinansowania.

- Ta przeszkoda została wyeliminowana i z tego względu nowe autobusy jeżdżą też do Jedlicza. Bez tego porozumienia o współfinansowaniu mieszkańcy gminy Jedlicze nie mogliby korzystać z nowych autobusów - dodaje Tomasz Soliński.

pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020