Logo
Wydrukuj tę stronę

Szósty transport darów dla szpitala

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Do krośnieńskiego szpitala dotarł szósty transport darów z Niemiec. Tym razem lecznica otrzymała głównie odzież roboczą i pościel. W poprzednich latach szpital wzbogacił się między innymi o nowoczesne łóżka. Pomoc organizowana jest dzięki zaangażowaniu posła Piotra Babinetza i członka Rady Społecznej Szpitala - Pawła Krzanowskiego.

Krośnieński szpital dzięki kolejnym darom pochodzącym z niemieckich klinik wzbogacił się o kilka ton pościeli, odzieży roboczej oraz operacyjnej. Dary zostały przekazane w ramach działalności charytatywnej przez zakonnice, które współpracują z pralnią Ulmer obsługującą szpitale w Niemczech.

Krośnieński szpital w lutym otrzymał łącznie około: 700 kompletów pościeli, 1000 ręczników, 3000 kompletów odzieży roboczej, 600 kompletów ubrań operacyjnych, 1200 podkładów higienicznych.

To już szósty transport z darami zorganizowany przez Mirosława Przewoźnika - zastępcę dyrektora Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy zaangażowaniu Piotra Babinetza - Posła na Sejm RP oraz Pawła Krzanowskiego - członka Rady Społecznej Szpitala.

W poprzednich darach oprócz pościeli oraz odzieży operacyjnej przekazano także łóżka sterowane elektrycznie, balkoniki rehabilitacyjne, materace oraz meble.

Oceniana wartość dotychczas przekazanych darowizn wyniosła około miliona złotych. Krośnieńska lecznica poniosła jedynie koszty załadunku i transportu z Niemiec.

red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2018