KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dalsze prace na ul. Okrzei - wykonawca stosuje się do uwag

Dalsze prace na ul. Okrzei - wykonawca stosuje się do uwag Fot. Piotr Dymiński

Wkrótce po naszym artykule nastąpiła poprawa w zabezpieczeniu odcinków ul. Okrzei po wykopach. Trwa tam przebudowa kanalizacji. Wykonawcy zgłoszono wiele uwag dotyczących sposobu prowadzenia prac.

REKLAMA


Uwagi urzędu miasta dotyczyły robót porządkowych na placu budowy takich jak: udrożnienie ruchu pieszych  na chodniku, sprzątnięcie ziemi i błota z chodników i drogi, uzupełniania na bieżąco kruszywa w miejscach przekopów, zniwelowania ostrych krawędzi frezowanej nawierzchni asfaltowej.

- Pisma zobowiązywały Wykonawcę do codziennej kontroli stanu nawierzchni w związku z tymczasowym odtwarzaniem materiałem kamiennym, który ulega degradacji podczas ruchu  samochodowego - informuje Joanna Sowa, rzecznik prezydenta Krosna.

Urząd Miasta dodaje, że wykonawca zastosował się do większości uwag, ale związku z sukcesywnym posuwaniem się  z robotami w kierunku ul. Żółkiewskiego utrudnienia nadal występują.

- Należy wziąć pod uwagę głębokość wykopów wynoszącą w granicach 4 m które wykonywane w wąskim pasie robót i realizację robót pod ruchem wahadłowym - podkreśla Joanna Sowa.

Po naszym artykule (zobacz: Zamieszanie na Okrzei [ZDJĘCIA]) poprawiono sposób zabezpieczenia nawierzchni w miejscach przekopów, co poprawiło komfort jazdy i ograniczyło unoszenie się kurzu.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?