KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piotr Przytocki poprowadzi KO do Europarlamentu! [Prima Aprilis]

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Niespodzianka? nie dla wszystkich. Prezydent Krosna, Piotr Przytocki, nigdy nie krył sympatii do środowiska Platformy Obywatelskiej. Teraz gdy gra idzie o europarlamentarną stawkę powierzono mu pierwsze miejsce na liście.

REKLAMA


MATERIAŁ był żartem na prima aprilis :)

Tym razem Elżbieta Łukacijewska nie będzie liderem listy PO do Europarlamentu.

- Piotr Przytocki jest liderem wśród samorządowców w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej. To doskonały kandydat, który będzie reprezentował nas w Brukseli - mówią działacze PO.

Przy tworzeniu wspólnej listy Koalicji Obywatelskiej konieczne było pogodzenie różnych interesów. Zdecydowano by prestiżowe pierwsze miejsce zajął krośnieński samorządowiec. Wieloletnie sympatie polityczne prezydenta Krosna nie są tajemnicą. Już w 1993 roku startował do Sejmu z listy KLD - ówczesnej partii Donalda Tuska. W 2010 roku z powodzeniem prowadził listę PO do Sejmiku Województwa. Także w ostatnich wyborach do samorządu Krosna cieszył się otwartym poparciem Platformy Obywatelskiej.

Równocześnie w ostatnich latach Piotr Przytocki popierał kandydatów PO do Sejmu (Joanne Frydrych) i na prezydenta RP (Bronisława Komorowskiego).

W Europarlamencie Piotr Przytocki chce zając się zracjonalizowaniem sposobu przyznawania środków unijnych i ograniczeniem absurdów związanych z konkursami. Nieoficjalnie usłyszeliśmy, że obecne procedury Piotr Przytocki nazywa "bolszewizmem".

Jerzy Studnicki

  • autor: js

11 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?