KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Spotkania z budownictwem na PWSZ Krosno

Spotkania z budownictwem na PWSZ Krosno Fot. Marek Gransicki

Budownictwo w dniu dzisiejszym stanowi jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki. Inwestycje budowlane wokół nas są bardzo zauważalne - budowy nowych domów, przebudowy i remonty oraz wizualizacje nowych budynków na banerach reklamowych dosłownie nas otaczają. W odpowiedzi na ten stan rzeczy, już w najbliższy piątek, 14 czerwca PWSZ w Krośnie zaprasza na otwarte seminaria zatytułowane: "Spotkania z budownictwem".

REKLAMA


Seminaria będą poruszały szereg istotnych spraw, o których powinniśmy wiedzieć jako obecni lub przyszli Inwestorzy.


CHAŁUPA Z XVII WIEKU WG PR. JERZEGO CZJAJKOWSKIEGO - WIZJA ARTYSTYCZNA.

- Mamy nadzieję, że zainteresują również miłośników otaczającej nas architektury - jej historii ale tez i przyszłości. Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na jakość świadczonych usług, walory użytkowe technologii stosowanych powszechnie na budowach, ich wpływ na nasze zdrowie i domową ekonomię, również na pomijane nagminnie aspekty ekologiczne i ergonomiczne budynków - mówi dr architekt Marek Gransicki z Zakładu Budownictwa PWSZ Krosno.

Każde spotkanie będzie podzielone na prelekcję z wybranej dziedziny architektury i inżynierii budowlanej.

- Zapewne znajome są Państwu pojęcia zrównoważonego rozwoju i zrównoważonego budownictwa. Przez wielu traktowane są jako kolejne odgórne zarządzenia utrudniające życie. W rzeczywistości stanowią kierunek w gospodarce bardzo istotny dla każdego z nas na płaszczyźnie ekonomii, komfortu życia, a nawet zdrowia fizycznego. O tym również chcemy Państwu opowiedzieć, byśmy zdawali sobie sprawę z tego, co przyniosą następne lata i kolejne przemyślenia w kwestii zużywanej przez nasze domy energii i to nie tylko tej "codziennej", ale również potrzebnej do produkcji i utylizacji materiałów użytych do ich budowy. Nasze przedsięwzięcie zaplanowaliśmy w formie cyklu kwartalnych spotkań dla wszystkich, których interesować będą opowieści o budownictwie sprzed wieków, które na wielu płaszczyznach nie ustępowało nowoczesnemu, a w niektórych aspektach nawet znacząco je przerastało. Przedstawimy też nasze własne opracowania najnowszych rozwiązań budowlanych, które były prezentowane na konferencjach naukowych w renomowanych uczelniach - dodaje dr architekt Marek Gransicki.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na piątek, 14 czerwca o godzinie 17.00 dla wszystkich, którzy w sposób interesujący chcieliby spędzić weekendowe popołudnie w Auli PWSZ przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Następne spotkanie planowane jest na wrzesień br., a krótki, tegoroczny cykl zamknie wielotematyczna konferencja naukowa na wiosnę roku następnego.

- Chcemy w przyszłości przy okazji naszych spotkań organizować konkursy architektoniczno-budowlane dla uczniów szkół średnich i wciągać młodzież do badań i projektów, a wszystkich zainteresowanych zapraszać do współpracy w organizowaniu innowacyjnego budownictwa w najbliższych i dalszych okolicach - mówi Marek Gransicki.

- Wierzymy, że uda nam się w prostych słowach przedstawić wiele aspektów architektury i budownictwa, które są warte poznania ze względu na tradycję regionalną. W odniesieniu do dnia dzisiejszego w budownictwie, wskażemy szereg złych praktyk naszego rynku budowlanego, aby w przyszłości nasz Instytut Politechniczny mógł służyć miejscowej Społeczności nie tylko poprzez kształcenie przyszłej kadry, ale również przez wprowadzanie dobrych praktyk dla tych, którzy będą chcieli z nich skorzystać - dodaje architekt.

red.
Fot. Marek Gransicki

  • autor: red.

1 komentarz

  • Marek14062019

    Serdecznie zapraszam Wszystkich zainteresowanych tematyką budownictwa i architektury, nie tylko regionalnej na pierwsze spotkanie dziś o godzinie 17tej w Auli PWSZ przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Krośnie. Mam nadzieję, że poruszane tematy wciągną Państwa w dyskusję o tym jak się powinno budować zgodnie ze sztuką budowlaną i nowoczesnymi trendami. Pierwszy wykład będzie dziś poruszał sprawy historii budownictwa, drugi sięgnie przyszłości rozwiązań domów inteligentnych i mam nadzieję, zadowoli zwolenników architektury nowoczesnej. Pozdrawiam serdecznie - Marek Gransicki architekt.

    Zgłoś nadużycie Marek14062019 piątek, 14, czerwiec 2019 13:08 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?